​Rama: Porti i Sarandës pa burokraci, ofron kushte për pritjen e turistëve

Qyteti bregdetar i Sarandës në Shqipëri gjatë muajit qershor shënoi një fluks të madh vizitorësh të huaj, vetëm gjatë muajit…

​ShSKUK reagon: Gjatë vitit 2021 janë realizuar gjithsej 33 mijë e 666 operacione

Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës ka reaguar pas deklaratës së deputetit Bekim Haxhiu se në vitin 2021 janë realizuar…

Kuvendi i Kosovës shpenzoi mbi 8 milionë euro gjatë vitit të kaluar

Kuvendi i Kosovës ka shpenzuar mbi 8 milionë euro gjatë vitit 2021. Rreth 6 milionë prej tyre ka qenë në…

​Kreu i KOKSH: Kosova po njihet nga të gjithë përmes sportit

Rezultatet e jashtëzakonshme të arritura nga Kosova në sport gjatë vitit 2021, e posaçërisht nga Federata e Xhudos janë vlerësuar…

​SBAShK-u paralajmëron greva

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK) ka paralajmëruar greva, duke thënë se ky nuk është as shantazh…

Drejtori i Doganës mban sot konferencë për medie

Drejtori i Përgjithshëm i Doganës, Agron Llugaliu do të mbaj sot konferencë për medie. Në këtë konferencë që pritet të…

Qeveria krenohet për numrin e projektligjeve të miratuara vitin e kaluar

Qeveria e Kosovës ka publikuar të dhënat me projektligjet e miratuara ndër vite, duke thënë se viti 2021 paraqet rekord.…

Krasniqi: Duam të fuqizojmë federatat dhe të investojmë në infrastrukturën sportive

Një vit shumë të suksesshëm dhe me rezultate kulminante për Kosovën në sport e konsideron 2021-ën presidenti i Komitetit Olimpik…

Dështimi me rastet e korrupsionit dhe krimit të organizuar, drejtësia në vend numëro

Edhe në vitin 2021 sistemi i drejtësisë nuk ka shënuar progres në trajtimin e problemeve me të cilat ballafaqohet ndër…

​Krasniqi flet për mungesën e barnave e listat e pritjes: Ky vit më i lehtë sa i përket COVID-it

COVID-19 ishte kryefjalë edhe në vitin që shkoi, mirëpo viti 2022 pritet të jetë më i përballueshëm sipas drejtorit të…