​Shpërthime në qendër të Kievit mes paralajmërimit për sulm ajror

Shpërthime u dëgjuan në qendër të kryeqytetit ukrainas Kiev herët të mërkurën, tha kryebashkiaku i qytetit, Vitali Klitschko. Ai tha…

Klitschko: Gjysma e familjeve në Kiev ende pa energji elektrike

Dy ditë pas një breshërie raketash ruse kundër furnizimit me energji elektrike dhe ujë të Ukrainës, gjysma e familjeve në…

Rikthehen furnizimet me rrymë dhe ujë në Kiev

Kryetari i Kievit, Vitali Klitschko, ka thënë se furnizimet me energji elektrike dhe ujë janë rikthyer një ditë pas sulmeve…

Sërish sulme ndaj infrastrukturës së energjisë të Ukrainës

Infrastruktura kritike në mbarë Ukrainën edhe një herë ka qenë cak i dhjetëra raketave ruse më 22 tetor, tha forca…

Tetë të vrarë dhe shumë të plagosur pas shpërthimeve në Kiev

Shpërthime të mëdha tronditën Kievin, për herë të parë pas disa muajsh duke shkaktuar deri tani tetë të vrarë dhe…