Bilanci i COVID-19 në botë

Më shumë se 258930 raste infektimi dhe 11129 të vdekur u regjistruan sot në 163 vende dhe territore të botës, që…

Rritet numri i të infektuarve me koronavirus në Malin e Zi

Autoritetet në Mal të Zi njoftuan sot edhe për 8 raste të reja me koronavirus, duke e quar në 10…

AKK e shqetësuar me mos koordinimin institucional qendror në raport me komunat

Asociacioni i Komunave të Kosovës (AKK) ka shprehur shqetësimin për mos koordinimit institucional qendror në raport me komunat. Ky Asociacion…

​Rama firmos urdhrin për të shtyrë afatin e pagesës së kësteve në banka për biznese dhe individë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama me anë të një statusi në Facebook, ka bërë me dije se ka firmosur urdhrin…

Filipçe: Do të dërgojmë mjekë shtesë në Dibër

Ministri i Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut, Venko Filipçe, në konferencën e radhës mbi gjendjen e koronavirusit në vend, konfirmoi…

Ujësjellësi rajonal i Gjakovës: Shpërndarja e  virusit nuk ndikon në cilësinë e ujit

Kompania Rajonale e Ujësjellësit Gjakova njofton të gjithë konsumatorët se ka ndërmarrë të gjitha preventivat për të punuar normalisht ndonëse…

​Ministri polka i Mjedisit rezulton pozitiv me COVID-19

Ministri polak i Mjedisit, Michal Wos njoftoi sot se ishte testuar pozitiv për koronavirus. Wos vendosi të testohej pasi kishte…

Sampdoria me rekord të prekurish me koronavirus

Sampdoria është më e goditura nga koronavirusi ndër skuadrat e Serisë A. Pas Manolo Gabbiadinit, Omar Colley, Albin Ekdal, Antonio…

​6 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Ministri i Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut, Venko Filipçe, mbrëmjen e sotme në komunikimin e radhës mbi gjendjen e koronavirusit,…

Fillon identifikimi i personave që kanë pasur kontakt me të infektuarën me Covid 19 nga Malisheva

Komuna e Malishevës ka njoftuar se pas marrjes së informacionit për një rast të prekur me COVID-19, në bazë të…
error: