Konsumoni këtë pije dhe viruset nuk do t’ju bëjnë asgjë

Ne ju sjellim një recetë për pije që do t’ju ndihmojë të përballoni ftohjet dhe viruset. Është e thjeshtë për…

Një lajm i mirë, të infektuarit me koronavirus do të lirohen nga Klinika Infektive, për veç 77 vjeçarit

  Pas paraqitjes së rasteve me koronavirus në Kosovë, të cilët po trajtohen në Klinikën Infektive të QKUK-së, infektologu Valbon…

A e kërcënojnë njerëzimin viruse më të rrezikshme se koronavirusi?

Një sëmundje misterioze nga hapësira, e cila kërcënon të fshijë njerëzit nga faqja e Tokës ose të krijojë monstra, aktualisht…

Rëndohet bilanci në Itali, 6 të vdekur nga koronavirusi

Shënohet viktima e gjashtë në Itali nga koronavirusi. Deri më tani janë shënuar 224 raste të të infektuarve në të…

Nëse lëshoni këtë opsion në Android, telefoni juaj do të jetë në rrezik

Nëse po përdorni një telefon Android jo të fundit, me siguri duhet të kërkoni një azhurnim të sistemit. Studiuesit e…

Biznesmeni i infektuar shpërndan virusin, qindra vetë nën testime

Një britanik i mbiquajtur “super-shpërndarës” i koronavirusit të ri besohet se ka infektuar të paktën 11 persona dhe ka çuar…

Rrezikshmëri e ulët për koronavirusin në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë e Kosovës është duke përcjellë me vëmendje zhvillimet në botë në lidhje me pneunominë virale koronavirus. Ministri…
error: