Seanca plenare nis me një minutë heshtje për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari

Seanca e sotme plenare e Kuvendit të Kosovës ka nisur me një minutë heshtje, në nderim të 45 viktimave që…

Von der Leyen ngushëllon familjet e viktimave nga aksidenti në Bullgari

Pas aksidentit tragjik që ndodhi mëngjesin e sotëm në Bullgari ku nga përplasja e një autobusi humbën jetën 46 persona,…

Pendarovski për tragjedinë në Bullgari: Pres që autoritetet të kryejnë një hetim të plotë

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski ka reaguar pas tragjedisë që ndodhi në Bullgari ku nga përplasja e një…

Zaev: Viktimat janë të moshës prej 25-30 vjeç, 12 fëmijë

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev tashmë është në Bullgari për shkak të tragjedisë së tmerrshme në autostradën Struma.…

Sot nisin aktivitetet treditore për përkujtimin e viktimave në trafikun rrugor

Asociacioni Kosovar i Motorizimit (AMRKS) së bashku me Tempullin, Institutin për siguri rrugore dhe hulumtime në transport, Policinë e Kosovës…

Kthehen sot në Kosovë mbetjet mortore të viktimave të masakrës së Rezallës të gjetura në Serbi

Viktimat e Masakrës së Rrezallës të zhvarrosura nga varreza masive në Kizhevak, Serbi, do të riatdhesohen sot në Republikën e…

​Prokurori: Faji i vetëm i viktimave të Mustafës ishte se i përkisnin një partie tjetër politike

Në seancën e parë gjyqësorë në rastin e Salih Mutafës në Hagë, prokurori Cezary Michalzuk nga Zyra e Prokurorit të…

Prokurori i Specializuar: Viktimat e Salih Mustafës ishin shqiptarë

Sipas prokurorit të specializuar Jack Smith të gjitha “viktimat e Salih Mustafës ishin shqiptarë të Kosovës”. Në deklaratën e tij…

Ka përfunduar obduksioni dhe identifikimi i viktimave nga zjarri në Tetovë

Në Institutin e Mjekësisë Ligjore ka përfunduar obduksioni i trupave të sjellë nga Tetova, pas zjarrit që shkrumboi spitalin modular,…

Prokuroria jep detaje për viktimat në Tetovë: Duhet t’u bëhet analiza e ADN-së, është vështirë të identifikohen

Disa nga viktimat në Tetovë kanë pësuar djegie të mëdha, derisa është vështirë të identifikohen. Sipas një komunikate për media…
error: