Kërkohet paraburgim ndaj 3 personave për trafikim me njerëz dhe shërbime seksuale të viktimës së trafikimit

Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për Krime të Rënda ka kërkuar caktimin e masës së paraburgimit nga Gjykata Themelore në…

​Gjykimi ndaj ish-pjesëtarit të UÇK-së, Salih Mustafa vazhdon edhe sot në Hagë

Në Hagë do të vazhdojë gjykimi ndaj ish-pjesëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës(UÇK), Salih Mustafa, i njohur me nofkën Cali.…

Prokurori përfundon pyetjet për dëshmitarin e dytë, seanca do të vazhdojë me pyetjet e mbrojtëses së viktimave

Në Dhomat e Specializuara në Hagë po vazhdon të dëgjohet dëshmitari i dytë i Zyrës së Prokurorit të Specializuar kundër…

Pyetjet e mbrojtëses së viktimave për dëshmitarin e parë në Hagë po zhvillohen në seancë të mbyllur

Kanë përfunduar pyetjet nga ana e prokurorisë për dëshmitarin e parë kundër të akuzuarit Salih Mustafa, ish pjesëtar i Ushtrisë…

Mbrojtësja e viktimave: Ajo që kërkojnë viktimat është pranimi i së keqes që u është bërë

Në seancën e sotme ku po mbahet gjykimi ndaj Salih Mustafës, mbrojtësja e viktimave ka thënë se viktimat presin të…

Në Tetovë sot marshohet në nder të viktimave nga zjarri në spitalin modular

Në rrjetet sociale”, Ballistët kanë bërë të ditur se pas namazit të Xhumasë në ora 13:30 nga sheshi Iliria do…

Tërmet 7.1 Rihter në Meksikë

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.1 Rihter ka goditur shtetin e Meksikës në orët e para të mëngjesit të…

​Shënohet viktima e parë nga zjarret në Kosovë

Është shënuar viktima e parë si pasojë e zjarreve në Kosovë. Siç raporton Policia e Kosovës, një person ka ndërruar…

Sonte ndizen qirinj në nderim të viktimave në Kroaci

Qeveria e Kosovës ka bërë të ditur se në nderim të bashkatdhetarëve tanë që humbën jetën në aksidentin tragjik të…

Zbulohen mbetjet e “viktimës së parë të murtajës” 5000 vjeçare

Shkencëtarët kanë zbuluar një konkurent të ri për “titullin” e personit të parë që vdiq nga murtaja, shkruan BBC. Një…