​PDK do të iniciojë nismë ligjore për lejimin e importit të automjeteve më të vjetra se dhjetë vjet

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) do të iniciojë sërish nismën ligjore për plotësim-ndryshimin e Ligjit për automjete, i cili mundëson…

Këto janë veturat që humbasin më pak vlerë me kalimin e viteve

Porsche, Jeep dhe Mini janë tri markat e veturave që humbasin më pak vlerë me kalimin e viteve, ndërsa Chrysler,…

Policia identifikon dy vetura të vjedhura para 12 vjetësh

Policia Kufitare e Kosovës ka identifikuar dy automjete të tipit BMW X6, të cilat ishin raportuar si të vjedhura në…

​Digjen dy makina gjatë natës në Vlorë, dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme

Dy automjete janë djegur gjatë natës në Vlorë. Rreth orës 02:00 është marrë njoftim se një makinë po digjet në…

​Një fëmijë në Skenderaj godet me veturë 4-vjeçaren, i shkakton lëndime të rënda

Një fëmijë katërvjeçar është shkelur dje nga një veturë me targa të huaja në Lubovec të Skënderajt, me ç’rast i…

Çmime të larta të veturave të përdorura: VW Golf më i shtrenjtë me mbi 30%

Prodhimi i ngadaltë i makinave të reja aktualisht po rrit çmimet e makinave të përdorura. Kjo është reflektuar në rritjen…

Zjarri përfshiu 7 vetura tek “Albi Mall”, shkak instalimi elektrik

Si pasojë e përfshirjes nga zjarri të një veture në parkingun e qendrës tregtare “Albi Mall” në Prishtinë, kanë pësuar…

​Disa vetura përfshihen nga zjarri në “Albi Mall” (Video)

Disa vetura janë përfshirë nga zjarri në parkingun e qendrës tregtare “Albi Mall”. Lexues të KosovaPress kanë dërguar video ku…

Të paktën dy të lënduar nga ndeshja e veturave afër Kroit të Mbretit

Të paktën dy persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti ndërmjet dy veturave në Korreticë të Lartë…

Policia me aktivitete për sigurinë rrugore, apelohet për vendosje të rripit gjatë lëvizjes me veturë

Policia e Kosovës është duke zhvilluar aktivitete në të gjithë vendin me rastin e Javës së Sigurisë Rrugore me qëllim…