Vetëvendosje publikon listën me kandidatët për këshilltarë në Prishtinë

Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar sot listën me të cilën do të garojë në zgjedhjet komunale të 17 tetorit në Komunën…

Vetëvendosje dhe opozita përplasen për dialogun

Pozitë dhe opozitë janë bërë bashkë sot në konferencën “Kapitull i ri i dialogut Kosovë-Serbi” të Institutit Demokratik të Kosovës…

​Xhavit Haliti: Ju Vetëvendosja na keni lodhë me çkapjen e kapjen e shtetit

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Xhavit Haliti i ka rekomanduar Qeverisë Kurti…

Vetëvendosje kërkon të futet në rend dite edhe rekomandimi për raportin vjetor të AKP-së

Ushtruesja e detyrës së shefit të grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila ka propozuar edhe dy pika për seancën…

Vetëvendosje i kërkon garanci LDK-së për zgjedhjen e presidentit

Lëvizja Vetëvendosje po kërkon garanci nga Lidhja Demokratike e Kosovës se këta të fundit do të qëndrojnë në sallë për…

Deputetet e Vetëvendosjes dhe listës “Guxo” vishen me të bardha

Me kostume me ngjyrë të bardhë janë veshur pothuajse të gjitha deputet e Lëvizjes Vetëvendosjes dhe listës “Guxo” në seancën…

Numërohen 13.570 vota me kusht, prin Lëvizja Vetëvendosje

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka bërë të ditur se në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve deri në orën 15:00…

Kurti: Së shpejti do të kemi qeverinë e re

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka pritur në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA) në Kosovë,…

​Ambasadori amerikan në Kosovë takon Kurtin

Dy ditë pas përfundimit të zgjedhjeve, ambasadori i Shteteve të Amerikës (SHBA) në Kosovë, Philip Kosnett ka vizituar zyrat e…

Përfundon numërimi në Gjakovë, Vetëvendosje merr 53%

Lëvizja Vetëvendosje ka shënuar fitore në Gjakovë me 21.212 vota apo 53.9 për qind. Pas përfundimit të numërimit të votave…
error: