Momentet e lumtura dhe të këndshme kalohen në vende unike

Një komoditet të tillë me plot bindje, do t’ju japë ”Barbary”. Një vend i rregulluar deri në detaje dhe mjaftueshëm…

​Plagoset një person në Veternik

Një person është plagosur të martën në një lokal në Veternik. Në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës bëhet e…

​Ia vjedhin çantën në të cilën kishte 8 mijë euro

Policia ka raportuar për një vjedhje të rëndë që ka ndodhur në Veternik. Në një veturë është vjedhur një çantë…

Thirret seanca për grabitjen në Veternik, ku mbeti i vrarë njëri nga hajnat

Pas dy vjet e gjysmë është thirrur për herë të parë seanca për rastin e grabitjes në Veternik të Prishtinës.…

​Vdes një punëtor, bie nga lartësia e një ndërtese në “Veternik” të Prishtinës

Një punëtor ka vdekur pasi që ka rënë nga lartësia e një objekti në “Veternik” të Prishtinës. Zëdhënësja e Policisë…

Një punëtor vdes në vendin e punës në Prishtinë, policia ndalon pronarin

Një person të hënën ka vdekur në vendin e punës në Veternik të Prishtinës. I ndjeri derisa ishte duke punuar…

​Sot nis faza e fundit e prokurimit për ndërtimin e tri shkollave në Prishtinë

Sot do të nis faza e dytë dhe e fundit e prokurimit për ndërtimin e tri shkollave të reja në…

Përfundon asfaltimi i Veternikut, Abrashi paralajmëron investime të reja

Ministri i Infrastrukturës Arban Abrashi, vizitoi përfundimin e punimeve në zgjerimin e rrugës nacionale N2, segmenti hyrja në qytetin e…