Haradinaj viziton Malishevën, kërkon nga Qeveria fond emergjent për të prekurit nga vërshimet

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka vizituar rrugën e dëmtuar nga vërshimet në Rud të Malishevës. Me këtë rast ai…

Zjarrfikësit e Prishtinës ndihmojnë qytetarët e prekur nga vërshimet

Vërshimet e shkaktuara nga reshjet e shumta të shiut e dëborës, kanë rënduar gjendjen në shumë pjesë të Kosovës. Zjarrfikësit…

Vërshimet nga shiu, KRU “Prishtina” njofton për cilësinë e ujit

Gjatë ditës së sotme, pas situatës së krijuar së fundmi nga reshjet e dendura atmosferike të shiut e borës, Departamenti…

Vërshimet bëjnë “copash” rrugën në Malishevë

Si pasojë e reshje të shumta dhe vërshimeve, rruga që lidhë fshatin Rud të Malishevës me fshatin Sferkë të Klinës,…

Vërshimet në Malishevë, vetëm një urë e bllokuar, akset e tjera rrugore të kalueshme

Komuna e Mlaishevës njoftoi se sot është qetësuar situata nga vërshimet në territorin e saj duke përjashtuar vetëm një urë…

Vërshimet në Gjakovë, evakuohen nëntë familje të rrezikuara

Nëntë familje me rreth 70 anëtarë janë evakuar sonte nga lagjia “Shotë Galica” në Brekoc të Gjakovës, pasi shtëpitë e…

Vazhdon gjendja e rënduar në disa akse rrugore në Malishevë

Si pasojë e reshjeve të pandërprera të shiut dhe borës, gjendja vazhdon të jetë e rënduar në disa akse rrugore.…

Dhjetë fshatra të Rahovecit përfshihen nga vërshimet

Shumë fshatra të komunës së Rahovecit janë përfshirë nga vërshimet e mëdha të shiut që është duke rënë që nga…

Muharremaj: Vërshimet e kanë përfshirë një të katërtën e Suharekës

Të reshurat e shiut që kanë filluar para dy ditësh kanë shkaktuar vërshime në disa pjesë të vendit. Malisheva, Suhareka,…

Vërshimet nga reshjet e shiut, zjarrfikësit të gatshëm për çdo lloj intervenimi

Reshjet e shiut që kapluan vendin tonë, kanë shkaktuar vërshime në disa zona. Instituti hidrometeorologjik parasheh që edhe në dy…