Kastrati formon komisionin për vlerësimin e dëmeve të shkaktuara nga vërshimet

Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, ka thënë se pas vërshimeve që ndodhën nga reshjet e shiut, ka formuar…

Koqinaj: Shteti duhet t’iu paraprijë fatkeqësive me vlerësime dhe masa

Situata e krijuar si shkak i vërshimeve, po konsiderohet vështirë e riparueshme. Pavarësisht se dëmet ende nuk janë vlerësuar, ato…

Fermeri nga Vushtrria tregon për dëmet që i shkaktuan vërshimet

Me mijëra hektarë tokë bujqësore janë dëmtuar si shkak i vërshimeve dhe daljes nga shtrati të lumit Sitnicë. Shumë ferma…

Ndalohet për qarkullim ura në fshatin Rogovë

Komuna e Gjakovës njofton se si pasojë e reshjeve të vazhdueshme është dëmtuar në masë të madhe ura në fshatin…

Situata nga vërshimet nën kontroll

Qendra e Situatave ka njoftuar se gjendja në komunat të cilat janë përballur me vërshime ditëve të fundit, si pasojë…

Reshjet bllokojnë totalisht një lagje në fshatin Kërvasari të Malishevës

Reshjet e shumta të ditëve të fundit kanë bllokuar banorët e lagjes në rrugën “Shaip Bytyçi” në fshatin Kërvasari të…

Osmani: Institucionet të jenë në krye të detyrës

Presidentja në detyrë, Vjosa Osmani, ka kërkuar nga institucionet që të jenë në gatishmëri të plotë për t’iu përgjigjur nevojave…

Hoti nga Drenasi: Do t’u dalim në ndihmë familjeve që janë dëmtuar nga vërshimet

Si pasojë e reshjeve të mëdha të shiut të cilat shkaktuan vërshime, rreth 50 persona janë evakuar nga shtëpitë tyre…

Situata me vërshime, Abrashi thotë se e kanë diskutuar mundësinë e ndarjes së një fondi për komunat

Familje të bllokuara të ngujuara në shtëpi, rrugë të bllokuara e dëme të mëdha janë shkaktuar ai pasojë e reshjeve…

Mjeku: Turbullirat në kanalin e Ibrit, disa vende mbesin pa ujë të pijshëm

Lagjia “Kalabria” në Prishtinë, 75 përqind e Komunës së Fushë Kosovës dhe disa vende të tjera të cilat furnizohen nga…