​Vërshime në Vlorë dhe Fier

Dhjetëra banorë në Vlorë dhe Fier që jetojnë buzë Vjosës po kalojnë orë dramatike. Shtëpitë e tyre janë përmbytur, ndërsa…

Vërshimet, institucionet në gjendje gatishmërie

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka njoftuar se kanë njoftuar të gjitha komuna se janë në gjendje gatishmërie…

Ahmeti pas vërshimeve në Prishtinë: Situata është nën kontrrollë, s’ka vend për panikë

Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka njoftuar se pas reshjeve të mëdha që kanë përfshirë të gjithë rajonin,…

Gjendje e rëndë në rrugën B, shiu depërton edhe nëpër lokale

Reshjet e shiut në Prishtinë kanë shkaktuar dëme edhe në rrugën B. Atje vërshimet kanë depërtuar në disa lokale dhe…

Haziri: Gjilani nuk rrezikohet nga vërshimet

Qyteti i Gjilanit të shtunën u vërshua nga reshjet e shiu. Institucionet e emergjencës së Komunës së Gjilanit kanë bërë…

FSK e gatshme t’i dalë në ndihmë Austrisë pas prekjes nga vërshimet

Pas vërshimeve, Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK) është e gatshme që t’i dalë në ndihmë Austrisë. Ministri i Mbrojtjes,…

​Situata e menaxhueshme nga reshjet e fundit, komunat kërkojnë kod buxhetor për emergjenca

Pas reshjeve të fundit atmosferike disa komuna të Kosovës u vërshuan, por nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës thonë se tashmë…

Dy milionë euro kompensohen 2 mijë e 354 fermerë për dëmet në bujqësi

Reshjet e fundit dëmtuan kulturat bujqësore, por ende nuk dihet vlera e dëmeve të shkaktuara nga vërshimet që përmbyti edhe…

Dëmet nga vërshimet në Gjilan mbi 1.5 milion euro

Komisioni komunal i Gjilanit i themeluar nga kryetari Lutfi Haziri, pas punës së madhe në pesë ditët e fundit, ka…

Dëmet në bujqësi janë të mëdha, kompensimi pas vlerësimeve

Vërshimet e fundit të shkaktuara nga reshjet e mëdha kanë përmbytur edhe tokat bujqësore, duke bërë dëme të mëdha në…