Vërshimet në Malishevë, aktualisht gjendja e qetësuar

Reshjet e shiut që kanë filluar nga e shtuna kanë bërë që të shkaktojnë vërshime në disa komuna, por në…

Vërshimet në Pejë, sot situatë më e qetë

Pas reshjeve të dendura disa pjesë të qytetit të Pejës mbrëmë u vërshuan nga uji, por sot në këtë qytet…

Vërshimet në Istog, dëmet materiale konsiderohen të jenë të mëdha

Përkundër që sot në Istog është më qetë dhe nuk ka vërshime të tjera, zjarrfikësit ende po ndihmojnë qytetarët për…

Vërshimet në Vushtrri, kryetari Idrizi thotë se s’ka vend për panik

Reshjet e shiut që kanë nisur nga dita e shtunë kanë sjellë probleme në disa komuna të vendit, njëra ndër…

Vërshimet në Shqipëri: Dy të zhdukur në Bogë, përmbytje në Lezhë e Durrës

Moti i keq ka përfshirë Shqipërinë këtë fundjavë, duke shkaktuar probleme dhe dëme të shumta, ku Shkodra është qarku më…

Vërshimet shkaktojnë rrëshqitje gurësh në disa rrugë, ftohet për kujdes në trafik

Pas reshjeve të shumta shiut gjatë natës së mbrëmshme, në disa rrugë të vendit tonë ka pasur rrëshqitje gurësh dhe…

Vërshimet dëmtojnë rrugën në Meqe të Gjakovës

Vërshimet e fundit si pasojë e shirave në komunën e Gjakovës kanë shkaktuar edhe dëme në infrastrukturën rrugore. Si pasojë…