Haskuka takon banorët e Zhurit, Vermicës, Shkozës dhe Dobrushtinit

Kandidati i Vetëvendosjes për kryetar të Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka ka takuar banorët e Zhurit, Vërmicës, Shkozës dhe Dobrushtinit.…

​Arrestohet një zyrtar doganor në Vërmicë

Është arrestuar një zyrtar doganor në Vërmicë me dyshimin se ka keqpërdorur detyrën zyrtare dhe njëkohësisht ka pranuar mito. “Mbrëmë…

​Vërmicë, qytetarët paguajnë 25 euro testin e shpejtë për të hyrë në Kosovë

Masat e reja anti-COVID kushtëzojnë çdo person që dëshiron të hyjë në Kosovë të ketë certifikatë vaksinimi, test PCR negativ…

Merdare, në dalje pritjet shkojnë deri në 3 orë

Mëngjesi i së martës rikthehu fluksin në dy prej pikë kalimeve kufitare të vendit. Pritjet më të gjata vazhdojnë të…

​Gjendja në pikat kufitare, fluks në Merdare, pritje edhe te Dheu i Bardhë e në Vërmicë

Mëngjesin e së hënës pritjet në pikat kufitare të Kosovës janë më të gjata. Kolona me automjete në pikën kufitare…

​Situata në kufi, fluks në Merdare dhe Vërmicë

Ndryshe nga një ditë më parë, situata në të gjithë pikë kalimet kufitare të vendit paraqitet më e qetë. Pritjet…

​Kapen në flagrancë emigrantët në Vërmicë, policia hetoi lëvizjen e 6 taksive në autostradë

Policia e Kosovës njoftoi se të shtunën rreth orës 06:30, njësitet policore kufitare gjatë vëzhgimit të terrenit në Vërmicë, konkretisht…

Edhe sot mijëra kosovarë drejt Shqipërisë

Gjatë ditës së djeshme, por dhe mëngjesin e sotëm, shumë kosovarë ia kanë mësyrë Shqipërisë për vikend. E për këtë…

Konfiskohen tre AK-47 në Vërmicë

Njësit e anti-kontrabandës së Doganës së Kosovës sot kanë zbuluar të fshehura në një automjet me targa të Shqipërisë armë,…