Komisioni refuzon kërkesën e KOSTT-it për ndarjen e 33 milionë euro për rrymën në veri

Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere po shqyrton në lexim të dytë Projektligjin mbi ndarjet buxhetore për Buxhetin 2022 i…

Paralajmërohet ndalimi i të gjitha aktiviteteve ilegale sportive në veri të Kosovës

Zhvillimi i disa aktiviteteve ilegale sportive brenda territorit të Kosovës, përkatësisht në pjesën veriore të vendit, ka qenë temë diskutimi…

Haradinaj e Kurti përplasen për aksionet e policisë së fundit në veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është përplasur me ish-kryeministrin, njëherit liderin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj…

Haradinaj akuzon Qeverinë: Dy operacionet, janë bërë me qëllim për ta dorëzuar veriun

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka akuzuar Qeverinë Kurti se qëllimshëm ka ndërmarrë dy aksionet…

Dimitrijeviq: Në veri qendrat e votimit u hapen në kohë, votohet me dokumente të vlefshme të Kosovës

Në veri të Mitrovicës të gjitha qendrat e votimit janë hapur në kohë. Kryesuesi i Komisionit Komunal të Zgjedhjeve për…

Hapet në kohë qendra me e madhe e votimit në veri të Mitrovicës

Qendra më e madhe e votimit në veri të Mitrovicës që është shkolla e mesme teknike ‘Mihajllo Petroviq-Allas’, është hapur…

Osmani: Aksioni kundër kontrabandës me mallra nuk mund të quhet “aksion i veriut”

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se lufta kundër krimit të organizuar është e pakompromis dhe e panegociueshmë. Këto…

Tahiri: Ka rrezik që i krejt veriu të kthehet në protektorat, që është skenar djallëzor i Serbisë

Ish-kryenegociatorja e Kosovës në dialogun me Serbinë, Edita Tahiri ka reaguar pas situatës së krijuar sot në veri të vendit,…

Arrestohen 8 persona nga aksioni policor, lëndohen 6 policë në veri të Mitrovicës

Policia e Kosovës ka zhvilluar një aksion policorë për luftimin e mallrave të kontrabanduara. Derisa në disa qytete të Kosovës…

​Digjet një veturë e policisë në veri të Mitrovicës

Afër shkollës teknike në  veri të Mitrovicës është djegur një veturë e policisë. Vetura është djegur mëngjesin e së mërkurës.…