Murati tregon se ku do të merren paratë për subvencionimin e rrymës

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka thënë se 75 milionë eurot për subvencionim të energjisë elektrike për…

KOSTT-i në gjendje të rëndë financiare, rrezikohen të mbesin punëtorët pa paga, shkas pagesa e rrymës në veri

Kryesuesi i Bordit të Ndërmarrjes Publike KOSTT, Jeton Mehmeti, paralajmëron se kjo kompani është në gjendje të rëndë financiare, ku…

Hoxhaj pas lajmeve të rreme për aksion në veri: Kosovo Online përfaqëson interesat e Radojçiqit

Eksperti i sigurisë kibernetike dhe kundërvënies propagandistike, Mentor Hoxhaj po e sheh si vazhdimësi të fushatës deziformuese të Serbisë lajmin…

Komisioni refuzon kërkesën e KOSTT-it për ndarjen e 33 milionë euro për rrymën në veri

Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere po shqyrton në lexim të dytë Projektligjin mbi ndarjet buxhetore për Buxhetin 2022 i…

Paralajmërohet ndalimi i të gjitha aktiviteteve ilegale sportive në veri të Kosovës

Zhvillimi i disa aktiviteteve ilegale sportive brenda territorit të Kosovës, përkatësisht në pjesën veriore të vendit, ka qenë temë diskutimi…

Haradinaj e Kurti përplasen për aksionet e policisë së fundit në veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është përplasur me ish-kryeministrin, njëherit liderin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj…

Haradinaj akuzon Qeverinë: Dy operacionet, janë bërë me qëllim për ta dorëzuar veriun

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka akuzuar Qeverinë Kurti se qëllimshëm ka ndërmarrë dy aksionet…

Dimitrijeviq: Në veri qendrat e votimit u hapen në kohë, votohet me dokumente të vlefshme të Kosovës

Në veri të Mitrovicës të gjitha qendrat e votimit janë hapur në kohë. Kryesuesi i Komisionit Komunal të Zgjedhjeve për…

Hapet në kohë qendra me e madhe e votimit në veri të Mitrovicës

Qendra më e madhe e votimit në veri të Mitrovicës që është shkolla e mesme teknike ‘Mihajllo Petroviq-Allas’, është hapur…

Osmani: Aksioni kundër kontrabandës me mallra nuk mund të quhet “aksion i veriut”

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se lufta kundër krimit të organizuar është e pakompromis dhe e panegociueshmë. Këto…
error: