​Arrestohen dy të dyshuar në veri dhe konfiskohen mbi 4 kg marihuanë

Zyrtarë policorë nga Njësia e Ndërhyrjes së Shpejtë e Policisë Kufitare, të premten në mbrëmje, rreth orës 20:50, gjatë realizmit…

Plagosja e dy serbëve në veri, Sveçla: I dyshuari pjesëtar i strukturave kriminale serbe

Ministri i Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla, ka reaguar pas incidentit në veri të Mitrovicës, ku dy persona të nacionalitetit…

Parandalohet edhe një rast i kontrabandës me mallra në veri të Mitrovicës

Policia e Kosovës, njësia policore nga Drejtoria Rajonale e Policisë Kufitare Veriu, në zbatim të masave për parandalim dhe luftimin…

​Sulmi ndaj policëve në Leposaviq, njohësit e sigurisë: Ja cili është synimi i ekstremistëve serbë

Serbë me të kaluar kriminale po sulmojnë pjesëtarët e Policisë së Kosovës në veri të vendit me qëllim që të…

​Grafitet “Wagner” në veri, Policia nis hetimet: Nxitje e urrejtjes dhe përçarjes ndëretnike

Grafite me mbishkrimin “Wagner” janë shfaqur në Mitrovicë të Veriut dhe në Zveçan. Policia e Kosovës ka thënë se njësiti…

Shënohet 5-vjetori i vrasjes së Ivanoviqit, kërkohet zbardhja e rastit

Familjarë, bashkëpunëtorë të afërt dhe qytetarë, kanë ndezur qirinj sot në 5-vjetorin e vrasjes së politikanit serb, Oliver Ivanoviq, para…

Escobar e Lajçak vizitojnë të hënën NATO-n

Zëvendës Ndihmës Sekretartari Amerikan, Gabriel Escobar dhe emisari special i BE-së për dialogun Kosovë – Sebri, Mirsolav Lajçak, më 9…

​Gazetarja serbe: Vuçiq siç është krijuar edhe do të zhduket nga skena politike

Gazetarja serbe, Snezhana Çongradin ka thënë se presidenti serb, Aleksandër Vuçiq ashtu siç është krijuar në skenën politike, ashtu edhe…

Ministri Krasniqi: Serbët e dorëhequr, s’guxuan të më pranojnë në zyrë nga Vuçiqi

Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi ka thënë se te kryetarët serbë të dorëhequr nga komunat e veriut,…

KMDLNj: Situata në veri e rëndë, barrikadat po cenojnë të drejtat e njeriut

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut (KMDLNj) konsideron se situata në veri është e rëndë dhe…