Serbët nga protesta në veri e quajnë Vuçiqin tradhtar

Rreth 200 qytetarë serbë kanë protestuar sot në veri të Mitrovicës, siç u tha kundër ‘tradhtisë së madhe të presidentit…

​Sulmohet vetura e qytetarit serb në veri të Kosovës, brenda kishte fëmijë

Një qytetar nga veriu i Mitrovicës ka njoftuar se është sulmuar vetura e tij, për çka e ka akuzuar Milan…

BE: Situata në veri të Kosovës vazhdon të jetë e brishtë

Zëdhënësja e BE-së për politikë të jashtme, Nabila Massrali, të martën në konferencë për media, ka thënë se zhvillimet e…

Lekaj: Kurti ka bërë hapa të gabuara në veri, qytetarët atje në mëshirë të Zotit

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj, adreson një sërë kritikash ndaj kryeministrit Albin Kurti për situatën në…

Bllokadat në veri hynë në ditën e 16 -të

Barrikadat e vendosura në veri të vendit tash e gjashtëmbëdhjetë ditë vazhdojnë të qëndrojnë duke vështirësuar jetën e qytetarëve në…

Kamberi: Serbia është zjarrvënësi në Ballkan, vetëm SHBA mund t’ia ndërpres aventurën

Deputeti shqiptar në Parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi deklaron se situata në veri të Kosovës tregon për ndërhyrjen e vrazhdë…

Kryetari Shtërpcës mundohet t’i arsyetojë barrikadat në veri

Kryetari i komunës së Shtërpcës, Dallibor Jevtiq, duke arsyetuar barrikadat dhe veprimet e serbëve për shkak të siç tha ai,…

Rrëmbimi i serbëve në veri, kërkohet reagim i shtetit të Kosovës

KosovaPress raportoi gjatë së martës se gjashtë qytetarë serbë ishin rrëmbyer nga veriu i vendit. Ata dyshohen se ishin marrë…

Sërish sulmohen mediat në veri të vendit

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës është tejet i shqetësuar për sigurinë e kolegëve që po raportojnë nga veriu i vendit.…

Krasniqi: Qeveria të mos fshihet pas KFOR-it, por të zbatojë Kushtetutën dhe ligjet në fuqi

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi lidhur me situatën e tensionuar në veri, ka kërkuar sot nga qeveria…