KFOR pas sulmit në veri: Kemi vepruar në koordinim me Policinë e Kosovës dhe EULEX-in

Misioni i NATO-s në Kosovë, KFOR, ka deklaruar se kanë vepruar në koordinim të ngushtë me Policinë e Kosovës dhe…

Ministrja e Jashtme gjermane: Serbia duhet të bëjë thirrje për heqje dorë nga dhuna

Ministrja e Jashtme e Gjermanisë, Annalena Baerbock, ka deklaruar se Serbia duhet të bëjë thirrje për heqje dorë nga dhuna.…

Dhjetëra automjete të KFOR-it nisen në drejtim të Leposaviqit

Dhjetëra automjete të KFOR-it, duke përfshirë edhe makineri të rëndë kanë kaluar rreth orës 15:00 nga Mitrovica, përmes Bajnskës në…

Ambasadori Hovenier ofron mbështetje për zbardhjen e sulmit terrorist në veri

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka thënë se sulmi në veri ndaj Policisë së Kosovës u krye nga…

Rohde: Sulmi terrorist ndaj policëve nënvizon nevojën urgjente për vazhdim të dialogut

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, ka thënë se është nevojë urgjente vazhdimi i bisedimeve në kuadër të dialogut,…

Osmani dhe emisari gjerman diskutojnë për situatën pas sulmit terrorist në veri

Presidentja Vjosa Osmani ka pritur në takim të dërguarin e posaçëm të Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin. Në takim…

Qalaj: I mbetet Policisë së Kosovës të hetojë lidhur me vendosjen e terroristëve në manastir

Policia e Kosovës ka dhënë dje shembull se si duhet reaguar në situata të tilla, thotë ish-drejtori i këtij institucioni,…

Sveçla: Kemi gjetur dokumente të Radojçiqit që e implikojnë atë në sulmin terrorist në Banjskë

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka kërkuar nga Serbia që të dorëzojë në Kosovë gjashtë terroristët e plagosur…

Lajçak: Në ditët në vijim do të fokusohem plotësisht në gjetjen e një rruge përpara

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se në ditët në vijim do të fokusohet në…