Bastisje në veri lidhur me rastin Banjska

Policia e Kosovës, konkretisht njësitet speciale të saj, kanë zhvilluar disa bastisje në veri të vendit. Zëvendëskomandanti i Policisë së…

​Kapja e armatimit të ri në veri, vjen reagimi i Sveçlës

Ministri i Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla ka reaguar pas kapjes së një sasie të re armatimi, municionesh e pajisjesh…

Kontrolle në 7 lokacione në veri, kapen armë e pajisje tjera ushtarake

​Prokuroria Speciale e Kosovës (PSRK), njofton se me urdhër të gjykatës, Policia e Kosovës sot ka zhvilluar kontrolle në shtatë…

Qeveria nuk paguan më rrymën për veri, Rizvanolli: Serbia po e saboton marrëveshjen

Qeveria e Kosovës nuk do të vazhdojë më të mbulojë shpenzimet për konsumin e energjisë elektrike në komunat veriore të…

Szunyog: Zhvillimet e fundit, rrezik për qytetarët në veri

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomas Szunyog, ka deklaruar se ka vizituar veriun e vendit ndërsa ka theksuar se…

Përballje jo e lehtë e Vuçiqit në CNN, gënjen kur përgjigjet për aktet terroriste

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq ka pasur një përballje jo fort të lehtë me gazetaren Christiane Amanpour në CNN. Duke…

Prokuroria dhe Policia japin detaje pas bastisjeve në veri

Me urdhër të Prokurorisë Speciale, Policia e Kosovës ka zhvilluar aksion për bastisjen e pesë lokacioneve në komunat veriore të…

Elshani: Jemi të përgatitur për çfarëdo situate në veri

Pas zhbllokimit të rrugës që çon për në Banjskë të Zveçanit, gjendja në këtë fshat është e qetë. Megjithatë, Policia…

Haradinaj pas takimit me Osmanin: Sulmi në veri ishte terrorist, rreziku vazhdon

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj pas takimit me presidenten Vjosa Osmani dhe me drejtorin e…

Kurti: Bashkësia ndërkombëtare të dënojë Serbinë për sulmin terrorist në veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se  sulmi terrorist i së dielës në veri ka cenuar sovraniteti shtetëror, integriteti…