Situatë e qetë, por nën tension në veri

Serbët në veri të Mitrovicës kanë sulmuar sot pjesëtarët e Policisë së Kosovës, derisa këta të fundit po zhvillonin një…

Sveçla: Ne kemi qenë te përgatitur që edhe fizikisht të largojmë barrikadat në veri

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka deklaruar sot për herë të parë se Policia e Kosovës ka qenë…

Thyhen sërish dy automjete me targa RKS në veri

Një qytetari serb nga veriu me inicialet K.M. i është thyer automjeti. Burime të KosovaPress-it bëjnë të ditur se ngjarja…

Thyhet automjeti me targa RKS në veri të Mitrovicës, kërcënohen qytetarët

Një qytetarit serb nga Mitrovica me inicialet M.P rreth 35-vjeçar, i është thyer automjeti mbrëmë gjatë natës. Burime të KosovaPress-it…

Berisha: Demonstrimet në kufi nga forcat serbe nuk e trembin asnjë kosovarë

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), njëherësh kryetar i Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtje, Bekë Berisha…

Kurti s’ka informacion për ndërhyrjen e KFOR-it në veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar se s’ka asnjë informacion për ndërhyrjen e KFOR-it në veri për zhbllokimin e…

​Rrihet një shqiptar në veri

Një qytetar shqiptar është rrahur në veri të Mitrovicës para pak minutash, bëjnë të ditur burime të KosovaPress-it. Sipas këtyre…

​Në veri kapen 100 kg peshk i kontrabanduar

100 kilogram peshk i kontrabanduar janë kapu këtë të mërkurë në veri të Mitrovicës. Policia e Kosovës ka njoftuar se…

Ministri Aliu: Lugina e Diellit në veri është i jashtëligjshëm

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu ka deklaruar se ndërtimi i “Luginës së Diellit” në veri të…

Deputetët përplasen për operatorin ilegal të ujit në veri

Mbi 1500 persona në Deçan po dyshohet se u helmuan nga uji i pijshëm. Për këtë rast ministrja e Ekonomisë,…