“Sulmet e vazhdueshme në veri, politikë kërcënuese e Vuçiqit”

Hedhja e granatës së dorës në “Lagjen e Boshnjakëve” në veri të Mitrovicës gjatë ditës së djeshme, po konsiderohet si…

Shpërthimi në veri, reagon ambasadori amerikan Hovenier

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeff Hovenier ka thënë se është i tronditur për siç thekson…

Stano: Jemi të shqetësuar për situatën në veri, nuk ka de-përshkallëzim

Bashkimi Evropian po e vëzhgon me vëmendje situatën në veri, tha zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano. Ai ka reaguar…

Policia serbe arreston drejtorin e Komunës së Leposaviqit, Sveçla kërkon lirimin e tij

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, njofton se drejtori i Administratës në Komunën e Leposaviqit, njëherësh djali i zëvendësministrit…

Serbët e ngujuar në objektin në veri furnizohem me ushqim

Për punëtorët e strukturave paralele në Lagjen e Boshnjakëve, tashmë janë sjellë gjëra ushqimore. Ata po qëndrojnë brenda objektit që…

Zbulohet sasi e madhe e armatimit në Zveçan, Sveçla: Përdorej për grupet kriminale serbe

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka thënë se Policia e Kosovës të martën ka zbuluar një sasi të…

Shtyhet për tri ditë Udhëzimi administrativ për mbajtjen e zgjedhjeve në veri

Grupit punues për hartimin e Udhëzimit administrativ që u mundëson qytetarëve të komunave të Kosovës shkarkimin e kryetarëve të tyre…

Szunyog: Zgjedhjet në veri, sa më shpejt dhe me pjesëmarrje të pakushtëzuar të serbëve të Kosovës

Shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomas Szunyog, ka takuar ministrin e Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi,…

Gjuajte me armë në drejtim të Policisë në veri, arrestohen 5 persona

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar pesë persona në Zubin Potok derisa gjatë tentimit për ndalim…

Policia e Kosovës parandaloi një rast të kontrabandës me mallra në veri të vendit

Policia Kufitare, në kuadër të luftës për parandalim dhe luftim të veprave të kundërligjshme ka intensifikuar kontrollet taktike dhe operacionale…