Konjufca: Kosova dhe Shqipëria të veprojnë si një trup i vetëm

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, i shoqëruar nga deputeti Adnan Rrustemi dhe këshilltarët, priti sot në takim anëtarët…

Si vepron Huawei në Serbi?

Në kuadër të përpjekjeve të Pekinit për të rritur ndikimin në Serbi, kompania teknologjike kineze, Huawei, ka nënshkruar marrëveshje sekrete…

Hetuesja e ZPS-së thotë se nuk është përfshirë në veprimin e arrestimit të ish-krerëve të OVL-UÇK

Dëshmitarja e Zyrës së Prokurorit të Specializuar (ZPS), Zdenka Pumper e cila po dëgjohet në gjykimin ndaj ish-krerëve të Organizatës…

Kurti: Vaksinimi dhe zbatimi i masave kanë filluar të japin rezultatet, vepruam sipas rekomandimeve të IKSHPK-së

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se rritja e rasteve e vdekjeve dhe rasteve pozitive me COVID-19 ka qenë…