Vendosja e etiketave ngjitëse, qytetarët serbë mirëpresin implementimin e marrëveshjes

Ka nisur sot zbatimi i pikës së dytë të marrëveshjes së Brukselit, sipas së cilës, si Kosova ashtu edhe Serbia…

Ismaili bën një ndryshim për banorët e Kalabrisë, premton trafiku urban modern

Kandidati për kryetar të Komunës së Prishtinës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) , Uran Ismaili ka vendosur…

PSD kundërshton mbylljen e çerdheve, rreth 100 biberonë vendosen para objektit të qeverisë

Partia Socialdemokrate (PSD) ka vendosur biberonë me qumësht para objektit të Qeverisë për të kundërshtuar mbylljen e kopshteve, vendim ky…

Shënohet 22-vjetori i themelimit të Policisë së Kosovës, vendosen kurora lulesh pranë të rënëve në detyrë

Shënimi i 22 vjetorit të Policisë së Kosovës ka nisur me vendosjen e luleve pranë lapidarit të të rënëve në…

Varianti Delta ngjall frikë: Spanja dhe Holanda vendosin masa të reja kufizuese

Shifrat e variantit Delta të Covid-19 ngjallin frikë në Europë. Kjo po detyron vende të shumta që të bëjnë një…

Abazi pyet Gërvallen se a do të bëhet rishikimi i prezencës së Kosovës në shtetet e botës

Kryetari i Komisionit për Punë të Jashtme, Haki Abazi ka pyetur ministren e Jashtme, Donika Gërvalla-Schwarz se a do të…

Gashi: Partia në pushtet mos të bërtasë, i ka numrat mund të vendosë

Shefi i deputetëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Arben Gashi ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje (LVV) po synon të…

​Shoqëria Lëvizja: Fyese vendosja e flamurit partiak në presidencë

Shoqëria Lëvizja ka reaguar ndaj vendosjes dhe përdorimi i flamurit dhe logove partiake në institucionin e presidencës nga  Vjosa Osmani.…

Vendoset gurthemeli për ndërtimin e çerdhes në Drenas

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci i shoqëruar nga nënkryetari Arben Shala, drejtori i DKA-së, Muhamet Gjoka, drejtoresha e…