Reagimi i SShCK-së pas vendimit të Kushtetueses për shkarkimin e pesë anëtarëve të KPMShCK-së

Gjykata Kushtetuese ditë më parë ka shfuqizuar vendimin për shkarkimin e pesë anëtarëve të Këshilli të Pavarur Mbikëqyrës për Shërbimin…

Dita kur hyri në fuqi vendimi për heqjen e vizave për Shqipërinë

Më 15 dhjetor 2010, hyri në fuqi vendimi i Parlamentit Evropian për heqjen e vizave për qytetarët e Shqipërisë drejt…

Anulohet vendimi për blerjen e veprave të artit MKRS

Është anuluar procesin për vendimin për blerjen e veprave të artit nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS). Në…

​Grubi: Vendim i madh sot në Gjykatën Kushtetuese për Korridorin 8 dhe Korridorin 10

Zëvendëskryeministri i parë i Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi ka treguar për vendimin e Gjykatës Kushtetuese për korridorin e 8…

Në fund të dhjetorit merret vendimi për tarifat e reja të ujit

Autoriteti Rregullativ i Ujit(ARrU) është në shqyrtim të kërkesave të kompanive rajonale të ujësjellësve për caktimin e tarifave të reja…

KQZ mblidhet për të diskutuar zbatimin e vendimit të Supremes për Dragashin

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) do të mblidhet sot, kjo pas vendimit të Gjykatës Supreme që të përsëritet votimi i…

PDK mirëpret vendimin e Supremes: Diaspora e Dragashit do të rikonfirmojë vullnetin e tyre për kryetarin Shabani

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) ka mirëpritur vendimin e Gjykatës Supreme, e cila sot ka marrë vendim që të përsëritet…

Policia e Kosovës e gatshme të jetë anëtare e INTERPOL-it, por vendimin për aplikim e ka Qeveria

Policia e Kosovës është e gatshme të jetë anëtarë e INTERPOL-it dhe i plotëson të gjitha kriteret e nevojshme,  por…

Kasami pas vendimit të Rexhepit: Nuk kam informata se çka ka ndodhur

Pas lajmit se opozita nuk ka kuorum për miratimin e rendit të ditës të seancës së sotme, në të cilën…