​PDK kërkon nga qeveria të rishqyrtojë vendimin për gazsjellësin

Partia Demokratike e Kosovës(PDK) ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës të rishqyrtojë vendimin për gazsjellësin, kështu ka thënë shefi i…

KShC shtyn implementimin e vendimit që bartësit e programeve duhet të kenë të paktën një punim shkencor

Këshilli Shtetëror i Cilësisë(KShC) ka shtyrë për një vit implementimin e vendimit sa i përket akreditimit të programeve të institucioneve…

​Kurti ambasadorëve të Quint-it: Vendimi për reciprocitetin nuk është provokim e as diskriminim ndaj askujt

Pas vendosjes së masës së reciprocitetit për targat, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal…

​Uran Ismaili dorëzon mandatin e deputetit: Vendimin e kam marrë që t’i përkushtohem Prishtinës

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) për kryetar të Prishtinës, Uran Ismaili, ka dorëzuar sot mandatin e deputetit në…

​Norvegjia vlerëson vendimin e Qeverisë për t’i strehuar refugjatët afganë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim ambasadorin e Norvegjisë, Jens Erik Grøndahl për çka ky i…

​Durmishi flet për reklamat në autostrada: E kemi të pamundur t’i heqim, ka masë të gjykatës për një kompani

Qeveria e kaluar kishte vendosur që të hiqen të gjitha panotë reklamuese në mbikalime, ura e tunele përgjatë autostradave. Megjithatë,…

​Kuvendi miraton vendimin për themelimin e Operës së Kosovës

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë miratuar propozim-vendimin e Qeverisë së Kosovës për themelimin e institucionit te Operës së Kosovës…

11 vjet nga vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare pro pavarësisë së Kosovës

Sot bëhen 11 vjet që kur Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë në Hagë ka shpallur vendimin këshillëdhënës, sipas të cilit deklarata…

Qeveria bën plotësim ndryshimin e vendimit për propozimin e kryesuesit dhe anëtarëve të Bordit të ZRRE-së

Në mbledhjen e elektronike, Qeveria e Kosovës të mërkurën miratoi vendimin për plotësimin dhe ndryshimin e vendimit të Qeverisë së…

​Gjilani miraton vendimin për rrënimin e objekteve të institucioneve publike, ruhet një pjesë e burgut

Kuvendi Komunal i Gjilanit, nën drejtimin e Shpresa Kurteshit-Eminit, në vazhdim të seancës së djeshme, ka miratuar sot vendimin për…