Belgjikë: Gjykata pezullon vendimin e qeverisë për mbylljen e teatrove

Teatrot belge dhe institucionet e tjera kulturore fituan sot betejën ligjore në përpjekje për t’u rihapur, pasi qeveria urdhëroi mbylljen…

Kushtetuesja merr vendim për pagesën e rrymës në veri

Gjykata Kushtetuese e Kosovës ka marrë vendim në lidhje me çështjen e pagesës së rrymës për serbët në veri, e…

Manchester United nuk do të nxitojë në vendimin për trajner të ri

Drejtori sportiv i Manchester United John Murtough ka insistuar se klubi nuk do të nxitojë kërkimin e tyre për trajner…

Kërkesa e La Ligas për të zhvilluar ndeshjet në Amerikë, ja vendimi i gjykatës

Shpresat e La Ligas që të zhvillojë ndeshjet jashtë shtetit kanë marrë një kthesë jo të mirë, pasi që gjykata…

Apeli i jep të drejtë vendimit të BQK-së për KS “Kosova e Re”

Gjykata e Apelit ka aprovuar ankesën e Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës në lidhje me aktvendimin e Gjykatës Themelore…

Avokati i Popullit refuzon ankesën e Valdete Dakës

Avokati i Popullit i Republikës së Kosovës ka refuzuar ankesën e Valdete Dakës, kundër vendimit të Presidentes për ndërprerjen e…

KQZ vendos për rinumërim të 8 vendvotimeve për kryetar dhe 35 për Kuvende Komunale

Mospërputhja e të dhënave në formularët e rezultateve, ngatërrimi i kategorive të fletëvotimeve si dhe mospërputhja e votave të subjekteve…

​Shtyhet afati për aplikim për subvencione

Afati për aplikim për pagesa direkte-subvencione për vitin 2021. Ministria e Bujqësisë Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural ka marrë vendim që…

​Ramosaj merr vendim: “Hidrodini” nuk do ta ketë nën menaxhim Deçanin

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Hidrodrini” nuk do  e ketë më Komunën e Deçanit nën menaxhim. Këtë vendim e ka marr…

Gjykata merr vendim: Burgim i përjetshëm për ‘kasapin e Bosnjës’

Gjykata e Kombeve të Bashkuara në Hagë ka dhënë vendimin përfundimtar për ish-shefin e ushtrisë serbe në Bosnje dhe Hercegovinë,…
error: