“Plisat” nuk pranojnë vendimin e FFK-së: Për çdo vendim tjetër, pasojat do i bartni ju vet

Federata e Futbollit të Kosovës ka njoftuar sot skuadrën e Prishtinës që të gjitha ndeshjet e muajit tetor nuk do…

Napoli merr vendim të rëndësishëm për Meret

Siç raportohet nga gazetari i njohur, Fabrizio Romano, Napoli ka arritur marrëveshje me portierin italian Alex Meret dhe agjentin e…

Thaqi i befasuar me vendimin, shkarkimin e cilëson qesharak dhe jo profesional

Skuadra e Malishevës përmes një njoftimi zyrtar ka njoftuar sot për shkarkimin nga detyra e trajnerit Arsim Thaqin. Thaqi u…

Costas nuk iu pranua aplikimi për leje të punës, Wolverhampton pret vendimin final brenda 48 orëve

Wolverhampton po pret një vendim në 48 orët e ardhshme për lejen e punës së Diego Costas, pasi aplikimi i…

Interesimi nga Chelsea për Aubameyang, Xavi merr vendimin

Trajneri i Barcelonës, Xavi thuhet se e ka bërë të qartë se Pierre-Emerick Aubameyang nuk do të largohet nga skuadra,…

E fundit, Ibrahimovic merr vendim për të ardhmen e tij

Si duket ylli suedez nuk do të largohet nga “San Siro” gjatë kësaj vere. Zlatan Ibrahimović ka vendosur të vazhdojë…

Reali merr vendim për të ardhmen e Asensios

Gjiganti spanjoll, Real Madrid, si duket ka marrë një vendim sa i përket të ardhmes së sulmuesit spanjoll, Marco Asensio.…

Akuzohej për korrupsion, merret vendimi për presidentin e PSG-së

Presidenti i Paris Saint-Germain, Nasser Al-Khelaifi është liruar për herë të dytë nga një gjykatë zvicerane nga akuzat për korrupsion.…

E fundit, gjykata merr vendimin e radhës për Mason Greenwood

Mason Greenwoodit i është zgjatur lirimi me kusht pas një seance gjyqësore të enjten, ka konfirmuar policia angleze. Sulmuesi i…

E ardhmja e Dembeles te Barcelona, ylli francez ia komunikon vendimin e tij Xavit

E ardhmja e Ousmane Dembele ka qenë një temë e nxehtë në Barcelonë këtë vit. Pasi u cilësua si një…