Peja vazhdon me fitore bindëse edhe ndaj Vëllaznimit

KB Peja e ka vazhduar edhe sot formën fantastike nën urdhrat e trajnerit të ri, duke e shkatërruar KB Vëllaznimin.…

​Rahoveci triumfon ndaj Vëllaznimit

Rahoveci ka shënuar fitoren e tretë në këtë edicion të elitës. Vreshtarët mundën Vëllaznimin me rezultat 88:84 (21:15, 13:23, 22:21,…

Trepça me lehtësi e mposht Vëllaznimin, prek gjysmëfinalen e Kupës së Kosovës

KB Trepça është bërë klubi i parë që e ka siguruar biletën për gjysmëfinalen e Kupës së Kosovës në basketboll.…

Përfundon sezoni për basketbollistin e Vëllaznimit

Klubi i basketbollit Vëllaznimi përmes një komunikate në faqen zyrtare e ka konfirmuar se basketbollisti, Don Polloshka do ta humbas…

Peja i kthehet fitoreve, mposht Vëllaznimin

Peja ka shënuar fitore ndaj Vëllaznimit në udhëtim me rezultat 57:81 (15:15, 16:23, 15:18, 11:28), në xhiron e 18-të të…

​Basketboll, rivalët e vjetër përballen në Superligë

Xhiroja e 13-të në Prince Caffe Superligën e Kosovës në basketbollin e meshkujve do të dhurojë shumë sfida interesante, pasi garat…

Ylli fitues i spektaklit me Vëllaznimin

Golden Eagle Ylli ka shënuar fitore në udhëtim ndaj Vëllaznimit me rezultat 77:80 (16:17, 22:28, 24:16, 15:19), në xhiron e…

Kriza financiare detyron Vëllaznimin të tërhiqet nga Kupa e Kosovës, Prishtina kalon tutje

Sfida Vëllaznimi–Prishtina e paraparë që të zhvillohet të enjten nga ora 12:00 në Gjakovë në kuadër të Kupës së Kosovës…

Komisioni i Garave/KB Bashkimit i shqiptohen tri dënime, Vëllaznimit gjobë prej 400 eurosh

Vikendi i Superligës së Kosovës në basketboll nuk kaloi pa incidente, veçanërisht në përballjen mes Bashkimit dhe Trepçës, dhe tani…