​Vdes një person në Ferizaj pasi ra nga kati i tetë i një ndërtese

Ka vdekur një person pasi që ka rënë nga kati i tetë i një ndërtese në rrugën “Gursel dhe Bajram…

Vdes 6-vjeçari në Gjilan, e zunë dyert e oborrit

Një 6-vjeçar nga Komuna e Gjilanit ka vdekur si pasojë e lëndimeve të marra nga rrëzimi i dyerve të metalit…

​17-vjeçari humb jetën në një aksident trafiku në Ferizaj

Një 17-vjeçar ka humbur jetën në një aksident që ndodhi mëngjesin e së martës në fshatin Talinovc të Muhaxherëve në…

Vdes ish-asamblistja e PDK-së në Gjilan

Ish-asamblistja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) në Gjilan, Arzie Nuhiu ka ndërruar jetë në orët e hershme të mëngjesit…

Vdes atdhetari Beqir Lutfiu

Në moshën 85-vjeçare ka vdekur intelektuali dhe atdhetari Beqir Lutfiu. Beqir Lutfiu nga Prekazi i Epërm ishte i dënuar me…

Vdes një grua në një aksident në rrugën Prishtinë-Ferizaj

Një grua ka humbur jetë në një vetaksident që ndodhi në orët e hershme të mëngjesit të sotëm në rrugën…

​Bie në vrimën e ashensorit, vdes 16-vjeçari në Gjakovë

Një 16-vjeçar ka vdekur pasi që ka rënë në vrimën e ashensorit të një objekti që ishte në ndërtim e…

​Shpërthimi i bombolës në Velipojë, ndërron jetë 19-vjeçarja që u dërgua për shërim në Itali

Ka ndërruar jetë një nga vajzat që u dogj nga shpërthimi i bombolës në Velipojë bashkë me nënën dhe dy…

​Vdes babai i Kadri Veselit

Ka vdekur babai i ish-kryeparlamentarit Kadri Veseli. Për vdekjen e babait të Veselit ka njoftuar edhe zyrtari i PDK-së, Donjet…

Vdes gazetari Blerim Zhabari

Ka vdekur gazetari dhe përgjegjësi i zyrës për informim në Komunën e Vushtrrisë, Blerim Zhabari. Për vdekjen e tij kanë…
error: