Vdes një person në Prishtinë, policia nis hetimin

Një person ka ndërruar jetë derisa ishte me vëllain dhe shokun e tij. Rasati është raportuar dje në mesditë në…

Vdes në QKUK gruaja që u aksidentua tre muaj më parë në Prizren

Policia e Kosovës ka njoftuar se të enjten në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), ka ndërruar jetë një grua…

​Një person në Lipjan gjendet pa ndjenja në shtëpi, vdes në QKUK

Një person është gjetur pa ndjenja në shtëpinë e tij në Lipjan dhe më pas ka ndërruar jetë në Qendrën…

OBSh: Çdo 2 minuta një grua vdes nga komplikimet gjatë shtatzënisë ose lindjes

Një grua vdes çdo dy minuta nga komplikimet gjatë shtatzënisë ose lindjes, pavarësisht se shkalla e vdekshmërisë amtare ka rënë…

Vdes një person në Rahovec

Një person gjatë ecjes në rrugë iu është përkeqësuar gjendja dhe nga një kalimtar rasti është dërguar në QKMF Rahovec,…

Vdes 19-vjeçari që u godit nga vetura mbrëmë në Arllat të Drenasit

Ka ndërruar jetë në QKUK 19-vjeçari që u godit nga vetura mbrëmë në Arllat të Drenasit. Ai ishte dërguar me…

Therje me thikë në Fushë Kosovë, humb jetën një person

Një person ka humbur jetën si pasojë e plagëve të marra nga therja me thikë në rrugën “Pjetër Budi”, në…

Foshnja lind në rrënoja, nëna vdes pasi e sjell në jetë

Një foshnjë ka lindur në Alepo të Sirisë, mes rrënojave që solli tërmeti në juglindje të Turqisë. Nëna e bebit…

Vdes ish-ylli i Tottenhamit

Një futbollist anglez i cili luante si profesionist në Ligën Amerikane (MLS) ka ndërruar jetë pas një aksidenti me anije…

Një 61-vjeçar gjendet pa shenja jete në shtëpinë e tij

Në Prishtinë është gjetur një person pa shenja jete në shtëpinë e tij në rrugën “UÇK”. Trupi i 61-vjeçarit është…