​Osmani për Xhemajl Mustafën: Liria do të jetë e plotë vetëm atëherë kur do të ketë drejtësi për vrasjen e tij

Në 21-vjetorin e vdekjes së veprimtarit Xhemajl Mustafa, presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani thotë se ai ishte intelektual i mirëfilltë, …

Abdixhiku në 21-vjetorin e Xhemajl Mustafës: Vrasja e tij ishte një goditje e madhe

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku ka bërë homazhe tek varri i atdhetarit e veprimtarit të LDK-së,…

​Ahmeti për aksidentin tragjik në Bullgari: Sa shumë dhimbje që na solli mëngjesi i sotëm

Sa shumë dhimbje që na solli mëngjesi i sotëm. Kështu ka reaguar kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti për aksidentin tragjik…

Konjufca: Ky mëngjes na tronditi me lajmin e hidhur për tragjedinë e ndodhur në Bullgari

Edhe kryeparlamentari Glauk Konjufca ka reaguar për aksidentin tragjik që ndodhi në Bullgari ku humbën jetën 46 qytetarë, kryesisht nga…

​Vrasja e 8-vjeçarit, Rama: Barbari të marrë dënimin më të rëndë, rikthimi i dënimit me vdekje i pamundur

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar mëngjesin e së mërkurës për ngjarjen e rëndë që ndodhi mbrëmjen e së…

34 vjetori i vdekjes së Lasgush Poradecit

Llazar Gusho i njohur me pseudonimin Lasgush Poradeci, lindi në Pogradec më 27 dhjetor 1899 dhe u shua në Tiranë…

Familja e ish-zyrtarit të Doganës i reagon Sveçlës, kërkon që të mos bëhen cilësime të rastit

Ndaj deklaratave të ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla lidhur me vdekjen e ish-zyrtarit të Doganës së Kosovës, Luan…

Haskuka: Ne nuk mund të jemi të qetë përderisa s’ka drejtësi për Astritin

Kandidati për kryetar të Komunës së Prizrenit nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Mytaher Haskuka thotë se angazhimi i tyre është…

​26 vjet nga vdekja e veprimtarit Anton Çetta

Sot bëhen 26 vjet nga vdekja e veprimtarit, plakut të urtë Anton Çetta. Anton Çetta mbahet mend për urtësinë e…

Kurti për regjisoren Burbuqe Berishën: Vdekja na e rrëmbeu para kohe, por kujtimet dhe veprat e saj janë të pashlyeshme

Teatrit Kombëtar në Prishtinë hapi dyert e tij edhe sot për regjisoren Burbuqe Berisha, por kësaj radhe jo për ndonjë…
error: