Vasfije Krasniqi reagon për dhunimin e të miturës në Kamenicë

Për dhunimin e një të miture në Kamenicë për të cilën raportoi sot Policia e Kosovës, ka reaguar deputetja e…

Deputetët mbështesin iniciativën e Vasfije Krasniqit për drejtësi për viktimat e dhunës seksuale gjatë luftës

Thirrjes për drejtësi për viktimat e dhunës seksuale të deputetes së Vetëvendosjes, Vasfije Krasniqi i janë bashkuar deputetët e Kuvendit…

​Krenari dhe dhimbje nga lufta, Vasfije Krasniqi sjell videon e ushtares së orëve të para të UÇK-së nga Drenica

Hamide Xhemajli-Ferizi, nga Drenica, kishte qenë vetëm 19-vjeçare kur i ishte bashkuar Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, më 1996, atëherë kur…

Reagon Vasfije Krasniqi: Vjet viktimat e dhunës seksuale e tash UÇK-ja, çka tutje?

E mbijetuara e dhunës seksuale gjatë luftës së fundit në Kosovë, Vasfije Krasniqi ka reaguar ndaj komenteve të këshilltarit të…

Heroinat përballë tradhëtisë

Vasfija e Arta! Ky 8 mars po shënohet me emrin e dy heroinave të dhunuara shqiptare, njëra në Kosovë e…

Vasfije Krasniqi në lot: Pse shoqëria kosovare nuk i mbrojti gratë nga krimet e luftës

Vasfije Krasniqi-Goodman ka akuzuar deputetët se nga foltorja e Kuvendit të Kosovës kanë dalë fjalime që i kanë lënduar shumë…

Vasfije Krasniqi iu drejtohet deputetëve të Kosovës

Me rastin e shënimit të 8 Marsit, Ditës Ndërkombëtare të Gruas, Kuvendi i Kosovës organizon seancë të veçantë, e cila…

Kuvendi mban seancë për Ditën e Gruas, deputetëve do t’iu drejtohet Vasfije Krasniqi

Me rastin e shënimit të 8 Marsit, Ditës Ndërkombëtare të Gruas, Kuvendi i Kosovës organizon seancë të veçantë, e cila…
error: