Në Qipro zbulohet varianti “Deltacron”

Një studiues në Qipro ka zbuluar një lloj të koronavirusit që kombinon variantin delta dhe omicron, raporton Bloomberg News. Leondios…

Bullgaria zbulon 12 rastet e para të variantit omicron

Sot, Bullgaria zbuloi 12 rastet e para të variantit omicron të virusit korona, tha kryeinspektori shëndetësor bullgar Angel Kunçev. “Ne…

​Kurti-qytetarëve: Vaksinohuni, tani rrezikohemi nga përhapja e variantit “Delta”

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti u ka bërë thirrje qytetarëve të vendit që të vaksinohen kundër COVID-19. Kurti derisa bëri…