Mot i nxehtë e me vapë edhe gjatë kësaj jave

Moti i nxehtë dhe me vapë do të vazhdojë edhe përgjatë kësaj jave në Kosovë. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton…

I nxehti afrikan, temperaturat deri në 38 gradë Celsius

Moti i nxehtë do të mbajë edhe këtë të premte në Kosovë. Masat e nxehta të ajrit të ardhura nga…

Mot i nxehtë, IHMK parasheh rritje të temperaturave ekstreme

Ditët e fundit të korrikut do të karakterizohen me mot të nxehtë dhe me vapë. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK)…