Nuk ndalen golat në “Camp Nou”, barazon Valencia

Një ndeshje spektakolare është duke u zhvilluar ndërmjet Barcelonës dhe Valencias në “Camp Nou” ku deri më tani janë realizuar…

Bie goli në ndeshjen Barcelona – Valencia – video

Valencia e ka befasuar Barcelonën duke kaluar në avantazh ndaj tyre në “Camp Nou” në minutën e 29’ të ndeshjes…

Barcelona – Valencia, formacionet zyrtare

Në kërkim të ecjes drejt kreut të tabelës, Barcelona sot do të ballafaqohet me Velncian në ndeshjen e vlefshme për…

Konoplyanka në radarin e Valencias

Valencia kanë identifikuar sulmuesin e Shakhtar Donetsk Yevhen Konoplyanka si një transferim të mundshëm, sipas “Todofichajes”. Klubi spanjoll nga La…

Valencia – Real Madrid, publikohen formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes kryesore të kësaj jave në kampionatit spanjoll të njohur si La Liga ndërmjet Valencias…

Valencia mbetet pa Ligën e Kampionëve

Futbollistët e Villarreal mposhtën sonte rivalin e tyre të zemëruar Valencia me rezultat 2:0, në ndeshjen e raundit të 32-të…

Valencia mposht Osasunën – video

Futbollistët e Valencisë shënuan sonte fitore kundër Osasunës me rezultat 2:0, në kuadër të javës 30 të La Ligës spanjolle.…

Lajm i mirë nga Spanja, shërohen të gjithë futbollistët e Valencias

Njësoj si në Itali, Spanja është një tjetër shtet europian që po përballet me një numër të lartë personash të…

Valencia e akuzon Atalantën: Koronavirusin e morëm në Itali

Skuadra e Valencias është futur totalisht në karantinë, pasi që më shumë se 35 % e skuadrës spanjolle janë prekur…

35% e stafit të klubit spanjoll dalin pozitiv me Koronavirus

Në Spanjë është duke u rënduar gjendja për shkak të koronavirusit, i cili ka përfshirë pjesën më të madhe të…