​Formacionet zyrtare të derbit të La Ligas, Valencia-Real Madrid

Pasi kanë pikë të barabarta, nga 10 pas katër xhirove, Valencia dhe Real Madridit do të përballen sonte nga ora…

Valencia kalon në epërsi kundër Barcelonës

Ka ndryshuar rezultati në ndeshjen mes Valencias e Barcelonës, ku vendasit kanë kaluar në epërsi prej 1:0 përmes golit të…

Mbyllet pjesa e parë Valencia-Barcelonë, ky është rezultati

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen e xhiros së 34 të La Ligës spanjolle mes Valencias e Barcelonës me…

Fillon ndeshja mes Valencias dhe Barcelonës, tri pikë jetike për “Blaugranët”

Ka filluar takimi mes Valencias dhe Barcelonës, në kuadër të xhiros 34 në La Ligën spanjolle. “Blaugranët” do të kërkojnë…

Valencia-Barcelona, publikohen formacionet zyrtare

Barcelona do të shikojë të reflektojë nga humbja e kaluar kundër Granadas, duke vazhduar sot kampanjën drejt titullit të La…

Fiton Real Madridi dhe rikthehet në vendin e dytë

Real Madridi ka shënuar një fitore të rëndësishme në kampionat duke e mposhtur Valencian me rezultat 2-0 në ndeshjen e…

Formacionet zyrtare Real Madrid – Valencia

Me fillim nga ora 16:15, Real Madridi e pret Valencian në përballjen e vlefshme për xhiron 23 të La Ligës…

Real Madrid – Valencia, Zidane përball një tjetër testi të vështirë

Real Madridi do të jetë përball një tjetër testi të vështirë në La Liga ku sot do të ballafaqohet me…

Valencia me ofertë të dytë për Winks

Skuadra spanjolle Valencia, ka bërë një ofertë të dytë drejt Tottenham për mesfushorin Harry Winks, raporton gazetari i njohur Guillem…

Vetëm një pikë për Barcelonën ndaj Valencias

Ka përfunduar ndeshja tejet interesante ndërmjet Barcelonës dhe Valencias e zhvilluar në “Camp Nou” nga e cila nuk pati fitues…