Zyrtare, Gattuso trajner i Valencias

Valencia e ka konfirmuar emërimin e trajnerit italian Gennaro Gattuso në krye të skuadrës. Lajmi është konfirmuar nga vet klubi…

Barcelona shkatërron Valencian në “Mestalla”

Barcelona ka dhënë shënja të jë skuadrë të fuqishme duke e mposhtur Valencian në shtëpinë e saj me rezultat të…

Barça shkon në pushim me tre gola epërsi ndaj Valencias

Ka përfunduar pjesa e parë e duelit ndërmjet Valencias dhe Barcelonës me një epërsi të thellë të skuadrës katalanase që…

Shënohet goli i parë në derbin Valencia-Barcelona

Ka ndryshuar shumë shpejtë rezultati në ndeshjen e La Ligas ndërmjet Valencias dhe Barcelonës. Janë mysafirët ata që kanë kaluar…

Valencia-Barcelona, Xavi befason me Dembelen startues

Një humbje me rezultat 2-1 në La Liga ndaj Alaves-it të rrezikuar për rënie nga liga e zgjati serinë pa…

Derbi mes Atletico Madridit dhe Valencias, ja formacionet e mundshme

Sonte me fillim nga ora 21:00 do të zhvillohet ndeshja mes kampionit aktual spanjoll Atletico Madrid dhe skuadrës së Valencias,…

Valencia dhe Sevilla ndahen në paqe

Sevilla nuk ka arritur të rrëmbejë më shumë se një pikë nga ballafaqimi me Valencian në kuadër të xhiros së…

Sevilla luan si mysafire e Valencias, formacionet zyrtare

Rivali kryesor i Real Madridit në luftën për titull në La Liga Sevilla sonte do të ballafaqohet me kundërshtarin e…

Derbi mes Real Madridit dhe Valencias, ja formacionet e mundshme

Sot me fillim nga ora 21:00 do të zhvillohet derbi mes gjigandit spanjoll Real Madrid dhe skuadrës së Valencias, ndeshje…

​Mbyllet me gjashtë gola derbi Valencia-Atletico Madrid

Në kuadër të javës së 12-të të Kampionatit spanjoll La Liga, të dielën janë ballafaquar Valencia dhe Atletico Madridi në…