Vetëvendosja kërkon të diskutohet për zgjedhjet në Podujevë, Daka thotë se ato caktohen nga Presidenti

Në mbledhjen e sotme të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Lëvizja Vetëvendosje ka kërkuar që në rend të ditës të futet…

Kurti e Daka diskutojnë për zgjedhjet në Podujevë

Kryeministri në detyrë i Kosovës,  Albin Kurti sot priti në takim kryetaren e Komisionit Qendror Zgjedhor (KQZ), Valdete Daka. Në…

Tre raste me koronavirus, KQZ nuk e sheh të arsyeshme të anulojë zgjedhjet në Podujevë

Dy persona në Kosovë janë identifikuar me koronavirus, por pavarësisht kësaj Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nuk e sheh të arsyeshme…

Daka: Ne nuk jemi zhvatës të buxhetit

Kryesuesja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka i ka quajtur të turpshme dhe ofenduese deklaratat e ministrit të Financave…

Valdete Daka: Deklaratat e ministrit të Financave janë ofenduese

Komisionit Qendror të Zgjedhjeve as ditën e sotme nuk i është alokuar buxheti për organizimin e zgjedhjeve të jashtëzakonshme në…
error: