Pavarësisht rritjes së rasteve me COVID, Daka thotë se zgjedhjet nuk do të shtyhen

Pavarësisht se ditëve të fundit në vend ka rritje të rasteve të reja me COVID-19, zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar…

KQZ në pritje të rekomandimeve nga IKSHPK për zgjedhjet në Podujevë e Mitrovicë

KQZ do të presë rekomandimet e IKShPK-së se si do të organizohet votimi për personat që janë me COVID-19, në…

Përplasje në KQZ, Valdete Daka detyrohet ta mbyllë mbledhjen

Kërkesa e anëtarëve të Lëvizjes Vetëvendosje në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, drejtuar Institutit Kombëtar të shëndetësisë Publike rreth mundësisë mbajtjeve…

KQZ pranon dekretin e Presidentit për zgjedhjet në Podujevë dhe Mitrovicë Veriore

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve-së, Valdete Daka sapo ka njoftuar se në këtë institucioni ka arritur dekreti për zgjedhjet…

Daka: Ende s’e kemi pranuar dekretin për zgjedhjet në Podujevë e veri të Mitrovicës

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka ka thënë se KQZ ende nuk ka pranuar dekretin e presidentit për…

Presidenti Thaçi takoi kryetaren e KQZ-së, flasin për zgjedhjet në Podujevë e Mitrovicës të Veriut

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot ka takuar kryetaren e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Dakën. Presidenti Thaçi dhe kryetarja…

Memorandum gjashtë palësh për eliminimin e shkeljeve gjatë zgjedhjeve

Me qëllim të ngritjes së nivelit të bashkëpunimit për procesin zgjedhor gjashtë institucione që kanë rol kyç në mbarëvajtjen e…

Shihet shqetësuese zvogëlimi i buxhetit për zgjedhje

Ilir Hamiti nga Lidhja Demokratike e Kosovës gjatë mbledhjes së Komisionit Qendror të Zgjedhjeve tha se është shqetësuese se si…

Përplasje për zgjedhjet në Podujevë, Daka ia “mbyll gojën” Kurteshit

Në mbledhjen e sotme të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve(KQZ) ka pasur përplasje mes kryetares së këtij Komisioni dhe anëtarit të…

Përplasje në KQZ për zgjedhjet në Podujevë

Në mbledhjen e sotme të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve(KQZ) ka pasur përplasje mes kryetares së këtij Komisioni dhe anëtarit të…