Nesër përfundon afati për deklarimin e koalicioneve parazgjedhore

Nesër është afati i fundit që partitë politike të deklarojnë koalicionet e tyre parazgjedhore. Kështu ka bërë të ditur kryetarja…

Bajrami: MF do ta mbështesë KQZ-në në të gjitha fazat e ekzekutimit të buxhetit

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, priti sot në takim Kryetaren e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka. Temë e diskutimit…

Mbi 5.5 milionë euro për zgjedhjet e parakohshme, KQZ miraton planin e buxhetit

Partitë politike mund të aplikojnë për çertifikim në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve nga nesër deri më 16 janar, ndërsa çertifikimi…

Kryetarja e KQZ-së priti në takim komandantin e KFOR-it

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka priti në takim njoftues komandatin e KFOR-it, Gjeneral Majorin, Franco Federici.  Fillimisht…

Daka thotë se organizimi i zgjedhjeve do të jetë sfidë, kërkon të zgjidhet afati maksimal për zgjedhje

Kryetarja e KQZ-së Valdete Daka ka kërkuar që të shfrytëzohet afati maksimal kushtetues për shpalljen e zgjedhjeve të reja parlamentare,…

Osmani takon Dakën, diskutojnë për zgjedhjet e parakohshme

U.d. Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim kryetaren e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete…

Daka mbron vendimin për ta certifikuar si kandidat për deputet Etem Arifin

Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka në seancën e sotme dëgjimore të Gjykatës Kushtetuese, përkitazi me kushtetutshmërinë e zgjedhjes…

​Rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve në Podujevë e Mitrovicë të Veriut mund të shpallën të enjten

Rezultatet përfundimtare për zgjedhjet e të dielës të mbajtura në Podujevë e Mitrovicë të Veriut mund të shpallen të enjten.…

Zgjedhjet e së dielës, Osmani takim virtual me Dakën

Me qëllim të bashkërendimit për zgjedhjet në Podujevë dhe në Mitrovicë të Veriut, u.d. presidentja, Vjosa Osmani-Sadriu ka mbajtur një…

Daka priti ambasadorin e BE-së në Kosovë

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka priti në takim njoftues Shefin e Zyrës së BE-së dhe njëherit…