Miftaraj: Shkarkimi i Dakës i pamundur pasi shtyhen zgjedhjet

Drejtori ekzekutiv i Institutit të Kosovës për Drejtësi, Ehat Miftaraj po e konsideron ndërhyrje dhe presion direkt ndaj Komisionit Qendror…

​Kryeziu: Dënojmë ashpër linçimin që i është bërë Valdete Dakës

Demokracia në Veprim (DnV) dënon gjuhën linçuese ndaj kryetares së Komisionit Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka. Ismet Kryeziu nga…

Votimi jashtë vendit, mbi 134 mijë email-a të pahapura

Një ditë pas përmbylljes së afateve ligjore për procesin e votimit nga jashtë, rreth 134 mijë aplikacione ende nuk janë…

Forca të shtuara të policisë në KQZ

Në prag të vendimit të KQZ-së për certifikimin ose jo të Albin Kurtit dhe të tjerëve për deputetë, forca të…

Daka: Rekomandimi për certifikimin e kandidatëve për deputetë i pa qartë, nuk thotë asgjë

Zyra për Regjistrim dhe Certifikimin e Partive Politike në KQZ i ka rekomanduar kolegjiumit në këtë institucion të certifikoi të…

Daka: Kam marr kërcënime nga forma të ndryshme

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka thënë se ka marrë kërcënime të ndryshme nga forma të ndryshme. Kjo për shkak…

Mustafa mbron Dakën: Kërcënimet janë të padrejta dhe të palejueshme

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) Isa Mustafa ka reaguar pas kërcënimeve në adresë të kryetares së Komisionit Qendror…

Daka: Akuzat e partive politike janë të rrezikshme, kandidimin deputetëve ua pamundëson Kushtetuesja

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve(KQZ), Valdete Daka i ka quajtur kërcënime të rrezikshme deklaratat e zyrtarëve politikë në adresë…

Daka: Kërcënimet e zyrtarëve politikë janë të paprecedentë, unë nuk i marrë vendimet

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka i ka quajtur kërcënime deklaratat e zyrtarëve politikë në lidhje me…
error: