Idrizi: Bashkë do ta rimëkëmbim Kosovën tonë

Kandidatja për deputete nga radhët e PDK-së, Valdete Idrizi ka vazhduar takimet në Skenderaj me mike, biseda me qytetarë dhe…

Idrizi: Banorët në Kqiç të vogël përkrahin fuqishëm programin e Rimëkëmbjes

Kandidatja për deputete nga radhët e PDK-së, Valdete Idrizi ka vazhduar takimin në Kqiç të vogël, ku ka thënë se…

Tensione në KQZ për votat e diasporës, Daka: Jam bërë personi më i urryer i këtij shteti

Me tensione është zhvilluar mbledhja e sotme e KQZ-së, gjatë diskutimeve në mes anëtarëve për votat e diasporës dhe kohën…

Anëtarët e KQZ ngritin shqetësimet për votuesit jashtë vendit

Anëtarët e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve mbledhjen e sotme e kanë nisur me disa shqetësime me të cilat po ballafaqohen…

102 mijë e 100 votues jashtë vendit – KQZ i përfshinë në listë votuese edhe ata që nuk u lajmëruan në telefon

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka marrë vendim të rëndësishëm për aplikuesit nga jashtë vendit të cilët kanë plotësuar kriteret e…

​Debat në KQZ, përfaqësuesit e Vetëvendosjes akuzojnë Dakën për shkelje të ligjit

Mbledhja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) u zhvillua me debate ndërmjet përfaqësuesve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe kryetares së KQZ-së,…

Miftaraj: Shkarkimi i Dakës i pamundur pasi shtyhen zgjedhjet

Drejtori ekzekutiv i Institutit të Kosovës për Drejtësi, Ehat Miftaraj po e konsideron ndërhyrje dhe presion direkt ndaj Komisionit Qendror…

​Kryeziu: Dënojmë ashpër linçimin që i është bërë Valdete Dakës

Demokracia në Veprim (DnV) dënon gjuhën linçuese ndaj kryetares së Komisionit Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka. Ismet Kryeziu nga…

Votimi jashtë vendit, mbi 134 mijë email-a të pahapura

Një ditë pas përmbylljes së afateve ligjore për procesin e votimit nga jashtë, rreth 134 mijë aplikacione ende nuk janë…

Forca të shtuara të policisë në KQZ

Në prag të vendimit të KQZ-së për certifikimin ose jo të Albin Kurtit dhe të tjerëve për deputetë, forca të…