KQZ gati për të organizuar zgjedhjet lokale, buxhetit të shtetit pritet t’i kushtojnë 7.5 milionë euro

Komisioni Qendror i Zgjedhje është gati për të organizuar zgjedhjet lokale që do të mbahen në vjeshtën e këtij viti.…

Rikthehen përplasjet në KQZ, Daka thotë se anëtarët e LVV-së dëshirojnë që ajo të mendojë si ata

Formimi i Këshillave të Komisionit Qendror të Kosovës ka rikthyer përplasjet në mes kryetares së KQZ-së, Valdete Daka dhe përfaqësuesve…

Daka : Kam pasaportë shqiptare jo përshkak të lidhjeve politike, por nuk do të votojë në Shqipëri

Zgjedhjet në Shqipëri janë duke u vëzhguar edhe nga një delegacion i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) në krye me…

Daka: Për implementimin e votimin elektronik në Kosovë kërkohen ndryshime ligjore

Kryetarja e Komisioni Qendror të Zgjedhjeve të Kosovës, Valdete Daka ka vazhduar nga afër procesin zgjedhor në shkollën “Qemajl Stafa”,…

Shqipëria merr shembull Kosovën për organizim të zgjedhjeve

Shqipëria do të mbajë nesër zgjedhje parlamentare. E një ditë para, në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve të Shqipërisë qëndroi për…

KQZ çregjistron dy parti politike, zëvendëson Vjosa Osmanin

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar zëvendësimin e Vjosa Osmanit me Yllza Hotin nga Lëvizja Vetëvendosje për deputete në Kuvendin…

Valdete Daka infektohet me COVID, Kurteshi iu kërkon kolegëve të KQZ-së të mbajnë maskat

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, është infektuar me COVID-19. Ajo po qëndron në izolim dhe nuk është…

​KQZ zëvendëson deputetët në bazë të aktgjykimit të Kushtetueses

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë zëvendësimin e deputetëve të Kuvendit të Kosovës në bazë të aktgjykimit të fundit të…