Szunyog pas shkarkimit të Dakës: Duhet të ruhet pavarësia e KQZ-së

Shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomash Szunyog, ka reaguar ndaj vendimit të djeshëm të presidentes së Kosovës,…

Deliu-Kodra: Vjosa Osmani shkeli Kushtetutën

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) ka akuzuar sot presidenten Vjosa Osmani se ka shkelur Kushtetutën dhe ka bërë ndërhyrje flagrante…

Shoqëria civile kundërshton shkarkimin e kryetares së KQZ-së

Njëmbëdhjetë organizata të shoqërisë civile kanë kundërshtuar vendimin e presidentes së vendit, Vjosa Osmani-Sadriu, për shkarkimin e kryetares së KQZ-së,…

PROFIL: Kush është kryetari i ri i KQZ-së?

Para pak çastesh u bë e ditur se Kreshnik Radoniqi është emëruar kryesues i ri i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve…

Shkarkohet Valdete Daka

Presidentja Vjosa Osmani shkarkoi sot kryetaren e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka. Vendimi është marrë sot, pas refuzimit që…

Presidentja Osmani i kërkoi dorëheqje në këmbim të mirënjohjes, Daka refuzon

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, i ka kërkuar dorëheqje kryetares së Komisioni Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka. Kjo gjë është…

KQZ gati për të organizuar zgjedhjet lokale, buxhetit të shtetit pritet t’i kushtojnë 7.5 milionë euro

Komisioni Qendror i Zgjedhje është gati për të organizuar zgjedhjet lokale që do të mbahen në vjeshtën e këtij viti.…

Rikthehen përplasjet në KQZ, Daka thotë se anëtarët e LVV-së dëshirojnë që ajo të mendojë si ata

Formimi i Këshillave të Komisionit Qendror të Kosovës ka rikthyer përplasjet në mes kryetares së KQZ-së, Valdete Daka dhe përfaqësuesve…

Daka : Kam pasaportë shqiptare jo përshkak të lidhjeve politike, por nuk do të votojë në Shqipëri

Zgjedhjet në Shqipëri janë duke u vëzhguar edhe nga një delegacion i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) në krye me…

Daka: Për implementimin e votimin elektronik në Kosovë kërkohen ndryshime ligjore

Kryetarja e Komisioni Qendror të Zgjedhjeve të Kosovës, Valdete Daka ka vazhduar nga afër procesin zgjedhor në shkollën “Qemajl Stafa”,…
error: