Krasniqi në dilemë rreth emrit për Ligjin anti COVID-19

Komisioni për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale është duke mbajtur dëgjim publik për Projektligjin për parandalimin dhe luftimin e Pandemisë̈ COVID-19.…

Hyrjet dhe daljet, QKUK liron qytetarët nga pagesa

Qytetarët që detyrohen të shkojnë në Qendrën Klinikë Universitare të Kosovës (QKUK), nuk do të bëjnë pagesa në hyrë dhe…

Kosova mund të bëhet edhe me një tjetër spital COVID

Si rezultat i numrit të madh të të infektuarve me koronavirus gjatë javëve të fundit, autoritetet përgjegjëse po shqyrtojnë mundësinë…

Krasniqi: Jemi duke kaluar nëpër një situatë shumë të rëndë

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të përgjithshëm të SHSKUK-së, Valbon Krasniqi, përmes një statusi në Facebook, tha se vendi është…

Hoti nga QKUK: Gjendja nga COVID-19 është e rëndë

Në ditën e festës së Kurban Bajramit, kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti mëngjesin e nisi duke vizituar Institutin Kombëtar të…

Thaçi në Infektivë, premton përkrahje institucionale për stafin shëndetësor

Janë rreth 600 pacientë të shtrirë aktualisht të konfirmuar me Covid-19, të cilët janë të shtrirë në QKUK dhe spitale…

Zemaj në Kirurgjinë Torakale: Duam të rikthejmë të gjitha shërbimet shëndetësore

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj pasditen e sotme ka vizituar Klinikën e Kirurgjisë Torakale në QKUK, nga ku u zotua…

50 mjekë bashkohen në luftën kundër koronavirusit

Në Klinikën Infektive në Prishtinë janë të shtrirë 96 pacientë të prekur me koronavirus dhe 60% e tyre janë me…

Rreth 60% e të shtruarve në Infektivë me oksigjenoterapi

Drejtoresha e Klinikës Infektive, Lindita Ajazaj ka bërë të ditur se në këtë klinikë aktualisht janë të shtrirë 96 pacientë…

Rritja e pandemisë, Krasniqi pezullon pushimet vjetore për të gjithë personelin mjekësor

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të ShSKUK-së, Valbon Krasniqi tha se në nivel të shërbimit spitalor kanë mbi 300 pacientë…
error: