Mbi 100 mijë qytetarë vaksinohen me dozën e tretë antiCOVID-19

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.823.272 doza të vaksinës antiCOVID-19. Kurse 820.906 qytetarë…

MSh: Mbi 62 % e popullatës mbi 12 vjeç u vaksinuan me dozën e parë antiCOVID-19, sfidë mbetet doza e tretë

Ministria e Shëndetësisë (MSh) thotë se kur kanë kaluar një vit prej fillimit të vaksinimit antiCOVID-19, Kosova ka dalë që…

Interesim i ulët i qytetarëve për t’u vaksinuar kundër COVID-19

Me rënien e infektimeve nga koronavirus dhe pas lirimit të masave nga Qeveria, ka rënë edhe interesimi i qytetarëve që…

Izraeli hap kufijtë edhe për të pavaksinuarit

Kryeministri izraelit, Naftali Bennett njoftoi se nga 1 marsi Izraeli do të ndryshojë rregullat e hyrjes në vend duke u…

Numër i vogël i qytetarëve vaksinohen në shesh gjatë vikendit

Në qendrën e vaksinimit në sheshin “Zahir Pajaziti”, në Prishtinë po vazhdon vaksinimi anti-COVID, megjithatë këtë vikend është parë një…

Vazhdon sot vaksinimi kundër COVID-19

Të enjten, me rastin e 14-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, nuk kanë punuar qendrat e vaksinimit kundër COVID-19. Ndërkohë që…

​Kërkohet luftimi i lajmeve të rreme që dezinformojnë se vaksinim nuk është i mirë

Lajmet e rreme bërën që qytetarët të hezitojnë që të vaksinohen kundër COVID-19. Kështu u tha në prezantimin e platformës…

Latifi në Mitrovicë bën thirrje për vaksinim: Numri i të vaksinuarve me tri doza është më pak i mirë

Zëvendëskryeministrja e Kosovës për Çështje të Pakicave dhe Drejtat e Njeriut, Emilija Rexhepi, së bashku me ministrin e Shëndetësisë, Rifat…

Ky është numri i rasteve aktive me COVID-19

Aktualisht në Kosovë janë 16 mijë e  28 raste aktive me COVID-19. Më së shumti raste aktive janë në komunën…

​Nga sot vaksinimi kundër COVID-19 edhe në sheshin “Zahir Pajaziti”

Komiteti për imunizim kundër COVID-19 i Ministrisë së Shëndetësisë informon qytetarët se sot në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë do…