Polonia raporton shifra rekord infektimesh me COVID-19 për të dytën ditë radhazi

Polonia ka shënuar rekord infektimesh të reja për të dytën ditë radhazi, pasi brenda 24 orëve janë shtuar 40,876 raste…

​MSH informon për orarin për vaksinimin e qytetarëve me COVID

Ministria e Shëndetësisë informoi se bazuar në Planin e veprimit për vaksinim të qytetarëve në masë me vaksinën kundër COVID-19,…

Në Kosovë shihet si i nevojshëm miratimi i dozës së tretë të vaksinës

Shtetet e rajonit kanë filluar administrimin e dozës së tretë të vaksinës anti-Covid. Në Kosovë sipas njohësve është i nevojshëm…

Qendrat e vaksinimit mbyllen gjatë vikendit

Ministria e Shëndetësisë thotë se pas përmbushjes së planit pesë javor që të vaksinohet edhe ditëve të vikendit dhe me…

Vitia: 17 mijë termine janë caktuar për vaksinim

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia edhe sot ka kërkuar që sa më shumë të vaksinohen qytetarët e Kosovës, ndonëse sipas…

Federata e Basketbollit kërkon që të lirohen qendrat e vaksinimit

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka kërkuar që palestrat sportive në Kosovë që janë në shfrytëzim për vaksinim të…

​Rreth 33 mijë të imunizuar plotësisht ndaj COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë qendrat e vaksinimit në tërë vendin janë dhënë 1.365 doza të vaksinës…

Mbi 650 mijë të vaksinuar në Shqipëri

Deri më tani janë kryer mbi 650 mijë vaksinime në kuadër të vaksinimit masiv anticovid në Shqipëri. Sipas ministres së…

Vazhdon vaksinimi i personelit shëndetësor, numri i përgjithshëm shkon në 29 mijë

Në Qendrën e Vaksinimit në Prishtinë në sallën “1 Tetori” po vijon vaksinimi i personelit shëndetësor me vaksinën Pfizer kundër…

Ismaili: Qeveria po nënshtrohet Serbisë, vaksinimi i qytetarëve në Veri të Kosovës goditje e sovranitetit

Qeveria në detyrë e Kosovës  është deklaruar në lidhje me vaksinimin e qytetarëve në Veri të Mitrovicë kundër  COVID-19. Reagimin…