Arrijnë në Kosovë 38 mijë e 400 doza të vaksinës kundër COVID-19

Në Kosovë sot ka arritur kontingjenti prej 38 mijë e 400 dozash të vaksinës kundër COVID-19. Në aeroportin “Adem Jashari”,…

Të hënën mbahet seanca, debatohet edhe për sigurimin e vaksinave antiCOVID

Të hënën e javës së ardhshme do të mbahet seanca e radhës plenare e Kuvendit të Kosovës. Kështu ka vendosur…

​Mbi një milion viktima në Evropë nga Covid-19, rriten çmimet e vaksinave

Evropa është kontinenti më i prekur në botë përpara Amerikës Latine dhe Amerikës së Veriut. Sipas “France Presse”, që nga…

​Mjekët flasin pas vaksinimit: Asgjë për t’u shqetësuar pavarësisht dyshimeve për AstraZenecën

Edhe gjatë ditës së sotme ka vazhduar vaksinimi i personelit shëndetësor në Klinikën Infektive. Ata që vaksinoheshin apelonin tek qytetarët…

​Shqipëri, sot fillon vaksinimi i mësuesve

Në Shqipëri mbërritën mbrëmjen e së premtes 38 400 dozat e para të vaksinës AstraZeneca, me të cilat do të…

​Hoti: Këtë muaj do të arrijnë në Kosovë vaksinat e para anti-Covid 19

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti thotë se brenda këtij muaji (mars) do të arrijnë në Kosovë pritet të…

Liderët e BE-së diskutojnë sot mbi vaksinat për Ballkanin Perëndimor

Furnizimi me vaksina për Ballkanin Perëndimor do të jetë një nga temat e diskutimit të liderëve të BE në takimin…

Osmani për vaksinat në veri: Serbia shfrytëzon çdo rast për të destabilizuar Kosovën

Vjosa Osmani e cila po ushtron postin e presidentit të vendit, tha se me futjen e vaksinave në veri të…

Prokuroria fillon grumbullimin e informatave për vaksinat antiCOVID-19 në Veri të Kosovës

Tashmë Prokuroria Themelore në Mitrovicë ka kërkuar nga Policia e Kosovës që të nis hetimet për grumbullimin e informatave rreth…

Biden premton 100 milionë vaksina ndaj COVID-19 për ShBA në 100 ditët e para

Presidenti i zgjedhur amerikan Joe Biden, premton 100 milionë vaksina ndaj COVID-19 në 100 ditët e tij të para në…