​Oda Ekonomike e Maqedonisë Veri-Perëndimore reagon ndaj masave antiCOVID-19 të Qeverisë së Kosovës

Edhe Oda Ekonomike e Maqedonisë Veri-Perëndimore ka reaguar lidhur me vendimin e marrë nga Qeverisa e Kosovës që hyrja në…

Tri doza vaksine për të hyrë në Kosovë, protestë në Morinë: Boll s’e kemi parë njëri-tjetrin për 40 vjet

Një grup qytetarësh nga Kukësi protestuan sot në pikën kufitare të Morinit që lidh Shqipërinë me Kosovën. Arsyeja është vendimi…

OBSH: S’ka asnjë provë se fëmijët e shëndetshëm kanë nevojë për doza përforcuese

Për momentin, nuk ka asnjë provë që fëmijët dhe adoleshentët e shëndetshëm kanë nevojë për doza përforcuese të vaksinës kundër…

Parlamenti francez miraton certifikatën për vaksinim

Parlamenti i Francës dha miratimin përfundimtar të dielën për masat e fundit të qeverisë për të trajtuar virusin COVID-19, duke…

IKSHPK: Situata epidemiologjike mund të përkeqësohet, qytetarët të vaksinohen

IKSHPK ka bërë thirrje sot për vaksinim të qytetarëve në kohën kur omicron po shton intensitetin çdo ditë dhe është…

Gjykata e Lartë bllokon planin e Biden për vaksinimin e punonjësve kundër Covid-19

Gjykata e Lartë në SHBA bllokoi të enjten planin e presidentit amerikan, Joe Biden për vaksinimin e punonjësve kundër Covid-19…

OBSH: Omicron më i butë se Delta

Udhëheqësi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Tedros Ghebreyesus, tha se varianti omicron i koronavirusit të ri(COVID-19) , mund të…

​Kryetari i Gjilanit merr dozën e tretë të vaksinës

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Alban Hyseni ka marrë sot dozën e tretë të vaksinës kundër COVID-19, me ç`rast u…

OBSH: Autorizimet e vaksinave të jenë të përkohshme

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka paralajmëruar qeveritë, duke vënë në dukje se vaksinimi i detyrueshëm duhet të jetë “zgjidhja e…

Danimarka do të ofrojë dozën e katërt të vaksinës për më të rrezikuarit

Danimarka do të ofrojë dozën e katërt të vaksinës kundër koronavirusit për qytetarët e rrezikuar, pasi po përballet me një…