SHBA dërgon 5 milionë doza të vaksinës Covid 19 në Egjipt dhe Nigeri

Shtetet e Bashkuara dërguan të enjten në Egjipt dhe Nigeri afro 5.2 milionë doza të vaksinës kundër Covid 19, të…

CDC: Mbrojtja nga dozat përforcuese bie pas katër muajsh

Shumica e fuqisë mbrojtëse e ofruar nga dozat përforcuese e vaksinave kundër koronavirusit bie pas katër muajsh, thanë Qendrat amerikane…

ShBA i dhuron Kosovës mbi 500 mijë doza të vaksinës Pfizer

Shtetet e Bashkuara të Amerikës (ShBA) kanë dhuruar mbi 500 mijë doza të vaksinës Pfizer për Kosovën. Në ceremoninë e…

Ceremonia e pranimit të 515, 970 dozave të vaksinës Pfizer nga ShBA për Kosovën

Në Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës do të mbahet sot ceremonia e pranimit të 515, 970 dozave të…

SHBA, shkon në mbi 912 mijë numri i të vdekurve nga COVID-19

Numri i personave të vdekur nga koronavirusi i ri (COVID-19) në SHBA është rritur në 912 mijë e 257, prej…

Johnson & Johnson mbyll përkohësisht fabrikën për prodhimin e vaksinës antiCOVID-19

Johnson & Johnson mbylli në heshtje fabrikën e vetme të kompanisë që prodhonte serinë e vaksinave kundër COVID-19 vitin e…

​Erdogan pozitiv me COVID-19

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, konfirmoi se është pozitiv me koronavirus. Këtë informacion Erdogan e ka konfirmuar përmes llogarisë…

MSh: Janë dhënë më shumë se 1.7 milion doza të vaksinës kundër COVID-19

Më shumë se 1.7 milionë doza të vaksinës kundër COVID-19 janë dhënë që nga fillimi i vaksinimit kundër COVID-19 në…

Numri i madh i të infektuarve me COVID në shkolla, MAShTI: Të vaksinohen të gjithë fëmijët mbi 12-vjeç

Zëvendësministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI), Edona Maloku – Bërdyna ka njoftuar se mbi 1400 mësimdhënës dhe mbi…