Dy vajza arrestohen pasi bën për spital një vajzë tjetër

Dy femra kosovare janë arrestuar për shkak se kishin sulmuar fizikisht viktimën femër kosovare duke i shkaktuar lëndime trupore. Rasti…

Kërcënoi një vajzë duke i kërkuar ta tërheq kërkesën për shkurorëzim me djalin e tij, arrestohet

Një vajzë është kërcënuar nga një person duke kërkuar nga ajo që ta tërheq kërkesën për shkurorëzim me djalin e…

Ka fuqi magjike: Kjo lule u sjell lumturi vajzave të pamartuara

Legjenda thotë se këto lule në vazo kanë vërtet fuqi magjike. Ndihmon vajzat e vetmuara të takojnë bashkëshortin e tyre,…

Vajza e Astrit Deharit përqafon kryeministrin Kurti

Në 5-vjetorin e vdekjes së aktivistit, Astrit Dehari, kryeministri Albin Kurti bashkë me kryeparlamentarin Glauk Konjufca, ministra, deputetët e anëtar…

Takimi më i keq i parë: Unë i gatova atij një vakt që e bëri të humbte zorrën qorre

Nëse mendoni se jeni pa fat në dashuri dhe tashmë keni qenë në disa takime të para të dëshpëruara, mund…

Vajza sulmohet nga dy të rinj, ia grabisin edhe çantën

Një vajzë ka raportuar në polici se deri sa ka qenë duke udhëtuar në këmbë është sulmuar nga dy persona…

Zhduket një vajzë në Podujevë

Për më shumë se dy javë nuk dihet gjë për fatin e një vajze në Podujevë. Nëna e saj ka…

​Anjeza nuk priti familjarët që të vijnë bashkë në Kosovë, dhimbja për të është e madhe

Një 18 vjeçare nga Krusha e Madhe, mbeti e vdekur në aksidentin që ndodhi mëngjesin e së dielës në Kroaci.…

Zhduket një vajzë në Prizren

Është zhdukur një vajzë në Prizren. Për zhdukjen ka raportuar në policia  nëna e saj ku ka thënë se ajo…

Në banesën e një të mituri gjendet vajza që ishte zhdukur në Lipjan

Vajza e mitur që ishte zhdukur ditë më parë në Lipjan është gjetur në banesën e një të mituri. Policia…
error: