Takohen Mehaj e Haradinaj, flasin për ushtrinë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka vizituar sot ministrin e Mbrojtjes, Armend Mehaj. Në këtë…

Kryeministri Kurti: Sot rritet dhe ngritet edhe më tej ushtria jonë

“Dita kur ju betoheni t’i shërbeni atdheut tuaj, popullit tuaj, me krenari dhe nder, është dita kur e gjithë Kosova…

Kurti-Jasharit: Ju më së miri e kuptoni që ushtria jonë është shtylla mbi të cilën mbështetet Republika jonë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, priti në zyrën e tij Komandantin e sapo emëruar të Forcave të Sigurisë…

Haradinaj për Ramën: Në krejt të arriturat e Ushtrisë së Kosovës ai luajti rol të rëndësishëm

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka uruar komandantin e ri të Forcës së Sigurisë së Kosovës,…

Në Ditën e Forcës, qytetarët shprehen krenar me Ushtrinë e Kosovës

Qytetarë të shumtë kanë vizituar sot Kazermën “Adem Jashari” në Ditën e Forcës. Për ta, Forca e Sigurisë së Kosovës…

Berisha: Buxheti për ushtrinë ende mbetet i vogël

Deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Hisen Berisha ka kritikuar Qeverinë Kurti se buxheti për ushtrinë ende…

Korrupsioni në sektorin e mbrojtjes rrezikon t’i shuaj shpresat për ushtri

Transparency Internacional Defence & Security ka publikuar Indeksin e Integritetit të sektorit të Mbrojtjes (GDI), sipas të cilit Kosova ka…

Kriza e karburantit në Britani, ushtria vihet në gatishmëri për të lehtësuar furnizimin

Britania e Madhe ka vënë në gatishmëri ushtrinë me synimin e përdorimit të cisternave dhe drejtuesve ushtarakë për të korrigjuar…

​Dita kur gjykata vendosi në favor të Muhammad Ali pasi ish-kampioni refuzoi shërbimin ushtarak

Gjykata e Lartë amerikane më 28 qershor 1971, shfuqizoi dënimin ndaj ish-kampionit të boksit për peshat e rënda, Muhammad Ali,…

SHBA redukton praninë ushtarake në Lindjen e Mesme

SHBA-ja po redukton aktualisht mbrojtjen e saj anti-ajrore në Lindjen e Mesme, pasi e kishte riforcuar në 2019 dhe 2020…
error: